Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Věci veřejné: V Orlové zmizelo 5 milionů

08.03.2013
Věci veřejné: V Orlové zmizelo 5 milionů

Popisek: Orlovská radnice: Někde tady jsou ty miliony

To, o čem se v Orlové již déle než půl roku jen šuškalo, je pravda. Vedení radnice dnes, tedy 20. února 2013, na jednání zastupitelstva přiznalo defraudaci ve výši několika miliónů korun. Opozici rozzlobilo, proč se o tom oficiálně dozvěděla až dnes.

Starosta Orlové Jiří Michalík (ČSSD) dnes přiznal, a potvrdil tak městskou šuškandu, že radnice přišla o velké peníze. Dnes už bývalá zaměstnankyně finančního odboru údajně ukradla více než 5 milionů korun.

Vedoucí právního odboru Jiří Luka doplnil, že případ šetří orgány činné v trestním řízení od ledna 2012. Šlo podle něj o velmi sofistikovaný způsob krádeže. Více k tomu nechtěl říci, prý proto, aby se z něj někdo další nepoučil. Doplnil, že to byly takzvané peníze na cestě a ne peníze, které už by radnice měla na svém účtu. Ke krádeži si žena zřídila několik účtů a na ně miliony postupně posílala. Ke zločinu se přiznala a byla obviněna. Okresní soud v Karviné ale vzhledem k výši částky vyslovil svoji nepříslušnost, a kauza je tak nyní u Vrchního soudu v Olomouci, který rozhodne o tom, který soud se jí bude zabývat.

Opozici rozlítilo, že město o defraudaci ví už rok a loni v létě o ní dokonce jednali i radní, zastupitelům přitom nikdo nic neřekl. Požádali o vysvětlení. Starosta Michalík uvedl, že vše tajili s ohledem na vyšetřování případu a jeho okolností, údajně na přání orgánů činných v trestním řízení. Jiří Luka namítl, že se zastupitelé mohli přijít zeptat a že by jim vše vysvětlil. To ale opozici rozzlobilo ještě více a stěžovali si na jeho způsoby.

Na otázku opozice, jak je možné, že lze jen tak nechat zmizet na orlovské radnici 5 miliónů korun a nikdo si toho nevšimne, starosta Michalík odpověděl, že to bylo velmi dobře vymyšlené, a proto krádež nedokázaly odhalit ani kontrolní mechanismy radnice. Podle něj orlovská radnice přijala opatření, která mají podobnému zločinu napříště zamezit.

Teď jen doufejme, že vyšetřování nebude trvat déle než 8 let.

(Zdroj: VeciVerejne.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace