Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Uschovejte si jízdenku ČD a lyžujte výhodněji

31.01.2014
Uschovejte si jízdenku ČD a lyžujte výhodněji

Autor: profimedia.cz

Popisek: České dráhy šetří a ruší méně vytížené spoje

České dráhy nabízí i v letošním roce ve spolupráci s osmi partnerskými skiareály výhodné lyžování v nejvyšších horách Čech a Moravy. Nabídka 20% slevy již platí od 11. ledna a potrvá až do 23. března 2014.

Tam, kde nejede vlak až ke sjezdovce, dopraví lyžaře návazný skibus zdarma. Z krajských měst trvá cesta vlakem k vybraným skiareálům zpravidla do dvou hodin. Výhodnější je i lyžování na Slovensku. Jedinou podmínkou pro získání slevy je předložení platného jízdního dokladu ČD s cílovou stanicí v blízkosti skiareálu.

Partnerské skiareály poskytují cestujícím ČD slevu 20 % (pouze Pernink 10 %) na celodenní permanentky. Jedinou podmínkou pro získání slevy je předložení některého z jízdních dokladů ČD s cílovou stanicí v blízkosti skiareálu, platnost jízdenky musí být shodná se dnem čerpání slevy. Jedná se o jednosměrnou, zpáteční nebo Skupinovou jízdenku s cílovou stanicí v místě skiareálu, Kilometrickou banku platnou v aktuální den s cílovou stanicí u skiareálu, dále také o Skupinovou víkendovou jízdenku či Celodenní jízdenku. Při cestě na Slovensko a využití 20% slevy na dvoudenní permanentku lze předložit lůžkový příplatek nebo místenku. Letošní novinkou v nabídce ČD Ski je dvojice vyhlášených areálů Červená Voda a Čenkovice v Orlických horách, které jsou jako Skiresort Buková hora dobře dostupné vlakem z Pardubic a návazným skibusem z Jablonného nad Orlicí. Osvědčená kombinace vlak + skibus dobře funguje již z Trutnova do areálu Ski Žacléř – Prkenný Důl. Provoz skibusů je závislý na aktuální sněhové situaci.

Vlakem ČD na lyže v České republice

Součástí projektu je osm lyžařských areálů v nejvyšších pohořích České republiky – v Krušných horách, Jizerských horách, Krkonoších, Orlických horách, Jeseníkách, Beskydech a na Šumavě.

Jizerské hory – Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák, vlakem na trase Liberec – Smržovka – Tanvaldský Špičák;
Krkonoše – Skiareál Arrakis Žacléř-Prkenný Důl, vlakem na trase Hradec Králové – Jaroměř – Trutnov (od vlaku z Trutnova do skiareálu pro cestující ČD je od 25. ledna do 16. března 2014 doprava návazným skibusem zdarma);
Jeseníky – Skiareál JONAS PARK Ostružná, vlakem na trase Olomouc – Hanušovice – Ostružná – Jeseník;
Beskydy – Skiareál SKI Mosty u Jablunkova, vlakem na trase Bohumín – Český Těšín – Třinec – Mosty u Jablunkova;
Beskydy – Skiareál Karolinka, vlakem na trase Vsetín – Velké Karlovice;
Šumava – Skiareál Ski&Bike Špičák, vlakem na trase Plzeň – Klatovy – Špičák – Železná Ruda;
Orlické hory – Skiresort Buková hora (Červená Voda + Čenkovice), vlakem na trase Pardubice – Lichkov. Ze stanice Jablonné nad Orlicí je v sobotu a neděli od 11. ledna do 16. března 2014 doprava návazným skibusem do Čenkovic zdarma
Krušné hory – Skiareál Nádraží Pernink, vlakem na trase Karlovy Vary – Nejdek – Pernink.

Výhodné lyžování na Slovensku

Náročnější lyžaři mohou využít vlak i pro cestu na rozsáhlejší sjezdovky na Slovensku – do PARK SNOW Donovaly a Skipark Ružomberok – Malinô Brdo. Oblíbené slovenské skiareály jsou dobře dostupné denními spoji nebo nočním spojem s lůžkovými vozy. Výhodné spojení do Banské Bystrice nabízí pohodlný příjezd návazným skibusem až na Donovaly před 9. hodinou. Slovenské partnerské skiareály nabízejí 20% slevu na dvoudenní permanentky. Cestující ČD mohou na Slovensko využít výhodnou jízdenku City Star Slovensko.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace