Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

EU podpořila rozvoj ostravského letiště již potřetí

17.11.2013
EU podpořila rozvoj ostravského letiště již potřetí

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Eura, ilustrační foto

Už potřetí za posledních šest let (od roku 2007) se ostravskému letišti Leoše Janáčka podařilo čerpat prostředky z Evropských strukturálních fondů. V těchto dnech úspěšně finišuje poslední z plánových projektů.

Projekt je zaměřený zejména na obnovu zastaralé a kapacitně nevyhovujících techniky, sloužící pozemnímu provozu letiště. Informoval o tom web Moravskoslezského kraje.

V pořadí třetí projekt s názvem „Stroje a zařízení II“ zahájilo letiště v roce 2009

„Čerpání z EF jsme zahájili už v roce 2007. Nejprve jsme investovali do zařízení bezpečnostní povahy, v druhém projektu jsme se zaměřili na vybavení záchranného systému pro bezpečnost letiště a do třetice se nám podařilo čerpat z evropských fondů na pořízení techniky a technologií pro zajištění plynulosti provozu,“ sdělil generální ředitel ostravského letiště Pavel Schneider.

V pořadí třetí projekt s názvem „Stroje a zařízení II“ zahájilo letiště v roce 2009. V rámci tohoto projektu se podařilo obnovit značně zastaralý a kapacitně nevyhovující park strojů sloužících zejména pozemnímu provozu letiště. Tím se značně zvýšila kvalita poskytovaných služeb, což umožňuje zajištění plynulosti a bezpečnosti leteckého provozu.

Mimo jiné byla v rámci projektu realizována inovace informačních systémů a datových sítí letiště, byly pořízeny stroje pro posílení péče o letecké plochy, zařízení pro posílení provozu i technika, která rychleji a bezpečněji umožní odbavení cestujících, letadel i nákladu.

Letiště Leoše Janáčka je jednou ze vstupních bran do regionu

„Kratší doba a větší bezpečnost při odbavení letadel, ať už s cestujícími nebo v nákladní dopravě, je jedním z kritérií, na které se dívají dopravci při rozhodování o otevření nových linek. Jejich prioritou je co nejkratší doba na letišti. Zejména nízkonákladové společnosti mají časy na odbavení letadel velmi krátké, takže i díky tomuto projektu se nám v letošním roce konečně podařilo dostat do Ostravy tolik žádaný Ryanair,“ doplnil Schneider.

„Letiště Leoše Janáčka je jednou ze vstupních bran do našeho regionu a velkou perspektivu mu dává jeho umístění v centru Evropy. Moravskoslezský kraj se snaží, aby letecké spojení se světem bylo zajištěno co nejkvalitněji a aby bylo zajímavé pro turisty,“ říká náměstek hejtmana Moravskoslezkého kraje Ivan Strachoň.

V rámci projektu bylo pořízeno vybavení za 339 milionů korun, výše dotací Evropské unie čerpaných v rámci projektu z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko je 70% způsobilých výdajů, zbylá část je hrazena z rozpočtu příjemce, tedy Letiště Ostrava, a.s.

Konečné výdaje o 45 milionů nižší

Dobrá zpráva je, že konečné celkové výdaje projektu jsou o 45 milionů nižší, než bylo původně plánováno, což se podařilo díky pečlivě připraveným výběrovým řízením na dodavatele. Právě končící projekt Stroje a zařízení II byl zahájen v září 2007. V tuto chvíli už jsou dodány všechny položky projektu a celkové ukončení, včetně doladění všech administrativních záležitostí se předpokládá na jaře 2014.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace