Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Miliardy Bakalovi přihrál Sobotka, zuří lidé na FB

23.09.2013
Miliardy Bakalovi přihrál Sobotka, zuří lidé na FB

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD, rozzlobil několik desítek uživatelů Facebooku. Ti mu svou nevoli dávají najevo především v reakcích pod různými články z dílny ČSSD, a to včetně jeho oficiálního profilu.

Podle Jany Bobošíkové by měli za nynější dění v OKD převzít odpovědnost tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka z ČSSD a exšéf rozpočtového výboru sněmovny Miroslav Kalousek, který byl tehdy za KDU-ČSL součástí koalice. V roce 2004 totiž došlo k prodeji zbytku státního podílu ve společnosti firmě Karbon Invest, kterou záhy koupila RPG Industries spojovaná s miliardářem Zdeňkem Bakalou, jenž je přítelem předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga a sponzorem TOP 09.

Palba dotazů

„Dlouho upozorňujeme na to, že OKD bylo v roce 2004 prodáno pod cenou a že klíčovou roli v tom sehrál tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka z ČSSD. A předpokládám, že i šéf rozpočtového výboru sněmovny Miroslav Kalousek z tehdy koaliční KDU-ČSL. Kdo jiný než šéf rozpočtového výboru by měl kontrolovat, aby se státní majetek neprodával pod cenou? Podle sdružení Byty OKD i dle mého názoru tak stát mohl přijít až o 20 miliard. Kalousek se Sobotkou budou tvrdit, že OKD mělo cenu čtyři miliardy, my budeme tvrdit, že mělo cenu 24 miliardy,“ řekla ParlamentnímListům.cz Bobošíková.

Není sama, kdo se k těmto názorům přidává. Zajímavé je, že právě Miroslav Kalousek, Bohuslav Sobotka a jindy výřečný Lubomír Zaorálek situaci v OKD okomentovali pouze prohlášeními. A to vadí především jejich fanouškům na Facebooku.

A tak když šéf socialistů Bohuslav Sobotka upozornil na fakt, že by s ním měli lidé diskutovat na online chatu, schytal palbu dotazů, "proč místo žvanění nejede raději osobně na Ostravsko řešit kritickou, krizovou situaci". Sobotka ani jeho asistenti nereagovali.

tan, ParlamentníListy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace