Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová sportoviště na severu Moravy. Přispěla na ně EU

23.09.2013
Nová sportoviště na severu Moravy. Přispěla na ně EU

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Eura, ilustrační foto

Tři školy v Moravskoslezském kraji otevírají nová sportoviště. Venkovní víceúčelové hřiště vyrostlo u Základní školy Jičínská v Příboře. Nové travnaté hřiště a dva výukové altány přibyly v areálu Základní školy Bezručova v Bohumíně. Nově rekonstruované venkovní sportoviště má také Gymnázium Hladnov ve Slezské Ostravě. Na vznik sportovišť přispěla evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

ZŠ Jičínská v Příboře doposud nedisponovala venkovním hřištěm. Nové hřiště mohou žáci využít pro různé míčové sporty. Evropská dotace na jeho výstavbu činí 5,4 milionů korun. Slavnostní otevření školního hřiště proběhlo v pátek 20. září. Žáci i návštěvníci se mohli zúčastnit sportovních soutěží, shlédnout vystoupení mažoretek a poslechnout si školní kapelu.

Rekonstruované sportoviště u Gymnázia Hladnov v Ostravě se otevírá v pátek 27. září

Na školním dvoře u ZŠ Bezručova v Bohumíně mají nejen nové venkovní travnaté hřiště s rozběhovou drahou, doskočištěm a běžeckou drahou, ale také dva zastřešené výukové altány a nové herní prvky. Rekonstrukcí navíc prošlo stávající antukové hřiště, přibyla venkovní sprcha, došlo k rekultivaci zeleně a nové výsadbě. Většinu nákladů projektu obstará evropská dotace 3,5 milionů korun. Slavnostní otevření proběhne ve středu 25. září od 10 hodin.

Rekonstruované sportoviště u Gymnázia Hladnov v Ostravě se otevírá v pátek 27. září od 11 hodin u příležitosti oslav 60. výročí založení školy. Na programu je vystoupení školního sboru a skupiny Šajtar. Rekonstrukce sportoviště je jednou ze tří částí projektu Moravskoslezského kraje, jehož součástí je rovněž rekonstrukce také sportoviště u Střední průmyslové školy v Karviné a Střední průmyslové školy stavební v Havířově. Souhrnná dotace na projekt je 32 milionů korun.

Dvacet miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje

„Na bezmála sto projektů modernizace škol, zejména středních, vybavení oborových center, ale i vznik nových sportovišť jsme od roku 2007 schválili evropskou dotaci téměř 900 milionů korun. Vzdělávání se týká také přibližně třetiny z tří čtyřiceti projektů středně velkých měst a malých obcí, které jsme podpořili dotací přes tři miliardy korun,“ upřesňuje podporu vzdělávání Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde hodnotí a proplácejí žádosti o evropské peníze.     

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění bezmála 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 800 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací přibližně 17,5 miliard korun.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace