Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Koho ta paní zabila, že ji chcete zavřít, inkvizitoři? Komentář Štěpána Chába

komentář 01.12.2021
Koho ta paní zabila, že ji chcete zavřít, inkvizitoři? Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením Policie ČR

Popisek: Předmět doličný číslo jedna. Hrnek s konopnou mastí

FOTO Je jí 38, deset let si pěstovala na zahrádce konopí, dělala si z něho mastičku, užívala ho pro vlastní potřebu, nikoho neokradla, nikomu neublížila, nikoho nezabila, přesto jí čeká proces, na jehož konci jí hrozí kriminál od 1 do 5 let natvrdo. To podle toho, jakého chytne soudce a jak moc bude vyspaný a vypaseně spokojený. Právě se chystá proces na zavření člověka, který nic a nikomu neudělal. Další z mnoha a mnoha.

„Šetřením se zjistilo, že žena minimálně od roku 2011 až do letošního října opakovaně na zahradě pěstovala a starala se o rostliny konopí setého. Jejím cílem bylo, aby z vypěstovaných rostlin získala sušením marihuanu,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová České televizi. A byl to drogový magnát, který ohrožoval svou existencí mravnost veškeré české mládeže? Ale kdeže. I k tomu se vyjádřila mluvčí policie.

„Tak postupovala i v letošním roce, kdy od května do října zasadila a vypěstovala nejméně 7 kusů rostlin o vzrůstu od 120 do 210 cm, které dobrovolně vydala. Spolu s rostlinami předala policistům i 10 kusů částečně usušených větví konopí, které byly určené ke spotřebě a také jeden plechový hrnec s mastí z konopného výtažku,“ doplnila Zajícová. Takže sedm kytek. Sedm kytek. Tím by se zaplavilo noční Václavské náměstí tak… nevím, na pět minut? Jenže je tu osmatřicetiletá paní, které se právě zlomyslný justiční systém postavený na ještě zlomyslnější legislativě chystá naprosto příkladně zničit život. Jako už mnohým a mnohým dalším.

 

Nechte tu paní, pro Krista pána, na pokoji. Vypěstovala si sedm kytek, mazala si kolena, i mě v poslední době pobolívají a kdyby mi někdo nabídl konopnou mastičku, rozhodně se nevztekám, a sem tam si, předpokládám, ubalila jointa a neodešla se ztřískat státem štědře daněným alkoholem, který je ve svých dopadech mnohem nebezpečnější. Co je na tom protispolečenského? Evidovala policie na Ostravsku zvýšenou trestnou činnost zadržené paní? Vykrádala pumpy? Mlátila pod vlivem kolemjdoucí? Nic takového, jen na zahrádce pěstovala pár kytek, mazala si kolena, sem tam se nejspíš zhulila, aby si udělala veselý večer.

 

K tomuto snímku jeden z diskutujících poznamenal: Ta paní by měla vyhrát nějakou pěstitelskou soutěž... A ostatní? Ti se chytali za hlavu, co je to tu za blázinec. Foto se svolením Policie ČR

Svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. To je, řekl bych, dobrý princip. Čí svobodu osmatřicetiletá žena nabourávala? Nějakého zastydlého soudruha ze sousedství, který zapomněl, že život je plný možností, jak ho chápat a využít, a tak sedí jako skřet u okna a sleduje okolní odsouzence na život a snaží se jim to jejich žití co nejvíc znepříjemnit udáváním na národní výbor a na ústřednu milice (a rozbít tak jejich svobodu, neměl by jít sám do kriminálu za omezení svobody druhého? Princip by na to seděl perfektně)?

Tímto žádám a prosím nové poslance a budoucí novou vládu, aby zlegalizovala konopí pro vlastní užití, a soudce, aby v rámci možností vytvořili precedent pro odsuzování konopných ‘zločinců‘ podobného typu, kde by byl takový ‘zločin‘ chápán jako bagatelní přečin ohodnocovaný pětistovkou pokuty. Likvidovat lidem životy jen proto, že si chtěli namazat kolena nebo si při pátku ubalit joint, je prostě strašné.

 

Vložil: Štěpán Cháb