Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem obyčejná žena a mám (trochu plnější) Tělo. Farna je tvář Spotify, což je megaúspěch. Zato ten song stojí za houby. VIP skandály a aférky

29.06.2021
Jsem obyčejná žena a mám (trochu plnější) Tělo. Farna je tvář Spotify, což je megaúspěch. Zato ten song stojí za houby. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením: Ewa Farna (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Ewa Farna má nádherný obličej, výrazné tmavé oči a pěknou, ženskou postavu. Ať si bulvár kváká, co chce

FOTO, VIDEO Ewa Farna se ocitla na slovutném Times Square v New Yorku na obří digitální tabuli, na které propagovala jednak svou píseň Tělo, plus kampaň společnosti Spotify za rovnoprávnost žen. Jde o absolutně nejžádanější reklamní prostor a pro Ewu obrovská pocta. Jen ta píseň kdyby byla trochu lepší…

„Ačkoli zatím nedokážu říct, zda se to podepsalo na poslechovosti, v Americe je velká spousta Poláků i Čechů, takže věřím, že to je super věc do mého CV, obrovská radost a egobuster,“ uvedla Ewa a dodala: „Je ale pravda, že tomu moc lidí nevěřilo a ono věci, které se zdají být zcela nedosažitelné, se najednou prostě dějí. Jsem o to šťastnější, že se to přihodilo právě s písní Tělo, která nese pro mě silnou myšlenku.“

 

Obří bigboard v centru New Yorku - s tváří českopolské zpěvačky. To se hned tak nevidí

Konečně jako barák! 

A neváhala si udělat legraci i ze sebe a z toho, jak se neustále v bulváru propírá její postava: „Tak teď už jsem oficiálně velká jak barák. Takhle velikost XXL mi docela lichoti…“ A je fajn vědět, že Ewa se zřejmě s touhle neplánovanou pozorností popasovala po svém a že snad žádnými traumaty ohledně své postavy netrpí.

 

Snímek z klipu k songu Tělo

Ataky bulváru na Farnou kvůli tomu, že je plnokrevná ženská, která má prsa, boky a zadek, jsou prostě a jednoduše trapné. Ewa vypadá jako normální ženská, nikoli koksem nadopovaná a jedním lístkem salátu vyživená anorektická missmodelka. To, co jí chybí, jsou ale hity, dříve se říkalo šlágry, písničky, které si lidi zpívali a mnohé přežily desítky let. V tom ale není sama, současný pop produkuje písně jak přes kopírák, znějí všechny stejně, aranže jsou nudné (a pořád tytéž), chybí jim výrazné melodie a kvalitní texty. Tělo želbohu není výjimkou – není vyloženě špatné, ale ani skvělé. Troufáme si tvrdit, že nebýt starých bardů jako třeba Nohavica, Mišík nebo Michal Prokop, z posledních let by nezůstala jediná zapamatovatelná písnička… Konec konců, posuďte sami.

 

Hvězda ze základky

Ewa je sice dvacítka, ale v šoubyznysu je patřičně otrkaná. Raketově se proslavila totiž už v třinácti letech, coby senzační mladičká zpěvačka z líhně polského hitmakera Leška Wronky, Poláka, ostatně polskou národnost má i Ewa, ačkoliv se narodila v Třinci. Průlomem byla píseň Měls mě vůbec rád, remake mexické písně. Za stejnojmenné album získala Ewa dokonce platinovou desku. Teprve poté Ewa složila zkoušky na těšínské gymnázium, kde se učí v polštině, což přivítala s dětským nadšením: „Yoo! Vzali mě! I celou naši třídu! Wow - jdem to zajíst do pizzerky a pak do čajky zapít - čajem. Hurá! Teď už čtyři měsíce jenom hudba!" Za hit dostala Ewa ocenění Objev roku v Českém slavíkovi.

 

Nadýchala a bourala

Ewa během studia úspěšně koncertovala, vzdělání pro ni bylo ale velmi důležité. Před maturitou koncerty omezila: „Přestala jsem kvůli ní i koncertovat a pilně jsem se od Nového roku připravovala na přijímačky, a hlavně na maturitu. Vzdělání je pro mě momentálně důležitější než kariéra zpěvačky, které se ale v žádném případě nehodlám vzdát,“ tvrdila. Maturitu složila, ale z následné oslavy se zřejmě vracela v ne zcela střízlivém stavu a následně bourala. Ewa auto zcela zrušila, když vylétla z vozovky a skončila na zádech. Ewa nadýchala, ale byl to prý pouze zbytkový alkohol: „Nepatřím k lidem, kteří si v alkoholu libují a mají potřebu každý pátek pařit. Asi však nikoho nepřekvapí, že po takovém úspěchu jsme to s kamarády šli oslavit. Jsem člověk jako každý jiný. Bylo nás tam asi šest a já od zhruba 23. hodiny jsem už navíc alkohol nepila.“ S odebráním řidičáku prý ale souhlasila.

 

Ewa ve studiu

Drsná šikana kvůli postavě

Ewa nastoupila po maturitě na polská práva, kde ale vydržela rok. Její hudební kariéra totiž běžela na plné obrátky. Sbírala jedno ocenění za druhým, fanoušků měla mraky a vydávala desky. Ty vycházely jak v češtině, tak v polštině, snažila se nešidit ani jedny fanoušky. Moderovala také pořad Česko Slovenská SuperStar a přibližně tehdy se do ní začal bulvár začal strefovat za její postavu, neboť Ewa už nebyla ta hubeňoučká dívenka, ale stala se ženou. Například Pavel Novotný na extra.cz si na ní doslova smlsnul. Ewa reagovala po svém, například skladbou Boky jako skříň, kde vysvětlovala svou vášeň k jídlu a také to, že se má prostě ráda. Přitom Ewa je a byla vždy krásná dívka, bohužel mnohdy jí výrazně ubližovali stylisté, kteří ji strojili do naprosto nemožných modelů, jež nedokonalosti postavy dost zveličovaly. Po deseti letech se rozešla s Leošem Wronkou, který chtěl její kariéře dát jiný směr.

 

Ewa v červené a černé

Do třetice všeho dobrého

Prvním známým partnerem byl hudebník, Marcus Tran: „Když jsem chodila s Marcusem, udály se věci, které nebyly zrovna příjemné, a bylo to pro mě hrozné období. Srazili mě na zem, zlomili mi srdce, byla jsem úplně mrtvá," popsala tento vztah. Poté začala chodit s idolem Tomášem Klusem, se kterým to musela mít celkem těžké. Ostatně sám prohlásil, že všechny své partnerky podváděl: „Je to hrozně dávno, ale člověk může někdy přijít na to, že některé věci nemá vůbec vyřešené. Ale to nemyslím tak, že bych brečela do polštáře a říkala, že ho mám ráda, ale tak, že tomu člověku prostě musíš odpustit, že ti ublížil, a to je běh na dlouhou trať.“ Nevěru přiznala: „Jedna polská zpěvačka říká, že muž, který tě podvede, si zaslouží druhou šanci, ale s jinou ženou. A to se stalo. Vlastně jsem ráda, že když už mě podvedl, tak s někým, s kým bude dlouho.“ Do třetice se strefila a hudebník Martin Chobot se ukázal jako ten pravý. Ewa si ho před pár lety vzala a nyní jsou šťastnými rodiči synka Artura.

 

 

Hvězdy zůstaly uvězněny na Lipně

Uvolňuje se a večírky celebrit se mohou konat bez zábran. Jeden takový proběhl na Lipně, bohužel, anebo bohudík, zde hvězdy jako Heidi Janků, Yvetta Blanarovičová, Petr Vondráček, Martin France a Zbyněk Drda zůstaly uvězněné kvůli zuřící bouři. Celebritám to ale vůbec nevadilo a zavzpomínaly, jak sem jezdily dříve: „Na Lipno jsem jezdil s rodiči. Dvacet let jsem tady nebyl. Máte to tady krásné. Příroda, lidi, památky, atrakce, všechno na jednom místě. Rád přijedu na dovolenou,“ uvedl další zpěvák Petr Vondráček.

 

Snímek z koncertu na Lipně, zpívá Yveta Blanarovičová v námořnickém, foto Martin France

„Na Lipně jsem byla jen párkrát, ale Lipensko jako celek mě učarovalo. Je toho zde tolik k zažití a ta krásná příroda, krásné památky, to je něco co se ve světě jen tak nevidí. Sama přemýšlím o tom, proč vlastně lidé jezdí na dovolenou do zahraničí, když mnozí ani pořádně neznají vlastní zemi,“ přemýšlela Yveta Blanarovičová. Tak hlavně že všichni vyvázli bez úhony. 

Ulice si zahrála nohejbal

A další mejdan, tentokrát sportovní, hrál se nohejbal. Toho se účastnily hvězdy seriálu Ulice. Hráli Václav Svoboda, Jan Řezníček, Tomáš Dastlík a Petr Buchta. Všichni si to pochopitelně užívali: „Pocity jsou zatím nádherné. Našim cílem je neprohrávat s nulou a v každém zápase urvat alespoň jeden . A to se zatím daří,“ prozradil Tomáš Dastlík. Jan Řezníček si zahrál s radostí, protože shodil dost kil: „Já jsem odjakživa sportoval, ale aktuálně se pravidelně věnuji jen chůzi. Nicméně řekl bych, že toho denně nachodím opravdu docela hodně,“ prozradil tajemství svého úspěchu Řezníček.

 

Kdo by to do toho Lumíra Nykla řekl? Jeho představitel Václav Svoboda smečuje... Foto TV Nova

Pejsek Gump míří do kin

Už za měsíc bude mít premiéru film Gump – pes, který naučil lidi žít a už teď je jasné, že to bude trhák. Pejskovi propůjčil svůj hlas Ivan Trojan, který si pochvaloval spolupráci s režisérem F.A. Brabcem: „František je velice otevřený, spontánní a vstřícný člověk. Měl jsem pocit bezpečí. Když není něco v pořádku, tak mi to řekne, a já se to pokusím opravit nebo společně ten výraz hledáme. Pokud se mi něco nezdálo nebo mi nějaká věta nešla do pusy, tak jsme ji i s Filipem Rožkem upravovali. Byla to fajn práce,“ prozradil o spolupráci Ivan Trojan.

 

A zase ta Agáta!

Tohle už je prostě úsměvné. Agáta se vypravila na dovolenou do Itálie (kolikátou že už?) a opět tam nejela sama, ačkoliv se tak snažila nejprve předstírat. Brzo bylo jasné, že těch milion fotek fakt nemohla nafotit sama, nebo za pomoci některého z místních, anebo se prostě chtěla pochlubit.

 

Agáta a nová láska made in Italy, foto se svolením Agáty Hanychové

A na kohože to tentokrát spadlo? Novým milým je Jan Loskot a prý jsou spolu již tři měsíce. Což je zvláštní, protože to měla ještě jaksi chodit s truhlářem… Možná v tom má sama trochu bordel, od rozvodu je to již xtý vztah (ono se hovoří o tom, že Agátino ´sbírání´ chlapů bylo důvodem toho rozvodu, kdy Jakub Prachař měl těch ustavičných nevěr již dost) a kdo si to má všechno pamatovat, že?

 

Vložil: Michaela Špačková