Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kde myslíte, že se berou ti profíci ze StarDance? Tanečníci bojovali v Bílovci o postupy na mistrovství Evropy a světa

21.04.2021
Kde myslíte, že se berou ti profíci ze StarDance? Tanečníci bojovali v Bílovci o postupy na mistrovství Evropy a světa

Foto: Jiří Kuhn (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: V Bílovci soutěžilo v tanci celkem 140 párů

FOTO V sále kulturního domu v Bílovci se v polovině dubna uskutečnila profesionální taneční soutěž pod taktovkou Českého svazu tanečního sportu. Na sever Moravy se tak sjeli nejlepší tanečníci z celé České republiky, kteří v již třetí sérii Českomoravského poháru bojovali o postupy na mistrovství Evropy a světa. Pořadatelem byl klub TK Trend Ostrava, který své svěřence trénuje jak v Ostravě, tak v Bílovci, a na soutěži si vybojoval hned tři zlaté, jednu bronzovou a jednu stříbrnou medaili.

„Dařilo se nám ve všech věkových kategoriích!“ hlásí Jaromír Riedel, předseda spolku TK Trend Ostrava, a pokračuje: „V té nejstarší, dospělé, bodoval v latinskoamerických tancích taneční pár George Eduard Sutu a Tereza Florová. Oba jsou současnými mistry České republiky a patří mezi přední páry světového žebříčku v této disciplíně. A ve stejné kategorii jsme obsadili i druhé a třetí místo. Bronz si odvezli Marián Hlaváč a Tereza Maturová, současní vicemistři ČR v latinskoamerických tancích a vicemistři Evropy v mládežnické kategorii. Stříbro patřilo Mariánovi Michňovi a Karolíně Veselé. Zlato v latinskoamerických tancích si odvezli z Bílovce i naši svěřenci Alexander Kuchař a Eliška Suszková v mládežnické kategorii a Dominik Novák a Alice Mašková v kategorii Junioři II,“ dodává předseda s tím, že vítězství přinášejí tanečníkům potvrzenou nominaci na titulární soutěže mistrovství Evropy a světa, ale díky těmto soutěžím se mohou zároveň i porovnávat s konkurenčními páry, což je motivuje do dalšího profesionálního tréninku, který je opravdu náročný.

 

Společný snímek vítězných párů

Pár zažádal o možnost tančit se znakem Bílovce na kostýmu

V Bílovci soutěžilo postupně a za přísných hygienických podmínek celkem 140 párů v kategoriích mládež, junior 1, junior 2 a dospělí, a to ve standardních a latinskoamerických tancích. Záštitu nad akcí převzala starostka města Bílovce Renata Mikolašová, která se osobně sobotní akce zúčastnila. „Tanečníci podali skvělé výkony! Byla radost sledovat nejen jejich taneční kreace, ale i kostýmy a celkovou image. Děkuji všem za tento úžasný zážitek, který mě doslova pohladil po duši. Zvlášť nyní, kdy je o kulturní akce opravdu nouze,“ řekla po soutěži starostka Bílovce, který zde prezentoval taneční pár Jakub Richtár a Viktorie Kaszubová, a to v latinskoamerických tancích. „Jakub s Viktorií sice spadají pod jiný klub, ale požádali o možnost prezentace bíloveckého znaku na tanečním kostýmu. Důvodem k této žádosti, která byla schválena, byl fakt, že Jakub pochází z nedalekého Tísku a také to, že pod vedením trenérů TK Trend Ostrava často trénují právě u nás v Bílovci. O to větší radost máme z jejich krásného finálového 6.místa v kategorii dospělých pod hlavičkou Bílovce,“ pokračuje starostka. „Tento pár se účastnil také posledního 4. kola Českomoravského poháru v sobotu 17. dubna ve Štenberku, kde se umístil na 5. místě,“ doplňuje informace Jaromír Riedel a dodává, že úspěšní byli i tanečníci TK Trend Ostrava, který měl v tomto posledním kole šest párů. „Přivezli jsme si ze Štenberku v latinskoamerických tancích jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili v dospělé kategorii, dále stříbrnou medaili v mládežnické kategorii a v kategorii junioři II jsme obsadili první, třetí i čtvrté místo.“

 

Starostka města Bílovce Renata Mikolašová a předseda spolku TK Trend Ostrava Jaromír Riedel

Mistři ČR, vicemistři Evropy i světa a účastníci StarDance

Taneční klub TREND funguje od roku 1998 a jen o rok později založil svou přípravku i v Bílovci, z níž se postupně vytvořily páry, které přešly mezi špičku do Ostravy. V současné době klub, který patří mezi čtyři největší týmy v České republice a v latinskoamerických tancích je doslova špičkou v naší zemi, pracuje s dětmi a mládeži v tanečních kurzech v Ostravě i Bílovci, odkud vybírá talenty k další sportovní činnosti. „Za mnoha úspěchy našich párů v podobě získání titulů mistrů ČR v latinskoamerických tancích i titulů vicemistrů Evropy a světa, ale i za tím, že řada tanečníků tančila po boku celebrit v oblíbené pořadu StarDance, stojí celý trenérský tým pod vedením úspěšného trenéra Jaroslava Kučery,“ navazuje Jaromír Riedel a dodává, že klub je podporován městem Ostravou, Bílovcem a Moravskoslezským krajem.

Tanečníci pilně trénují a čekají, zda budou další soutěže

Navzdory nejrůznějším pandemickým omezením profesionální tréninkový proces tanečníků neustává, trénují denně po celé týdny, včetně kondiční pohybové průpravy. Do ranního kondičního cvičení vedeného mistry ČR ve standardních a latinskoamerických tancích se mohou prostřednictvím facebookových stránek Svazu českého tanečního sportu zapojit i zájemci z řad veřejnosti. A jak vypadá aktuální soutěžní kalendář profesionálních tanečníků? „Ten je závislý na epidemické situaci. Pokud se uvolní soutěže, čekají taneční páry další postupové soutěže a mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích, jehož pořadatelem bude právě TK Trend Ostrava. Soutěž by měla proběhnou ve sportovní hale v Ostravě-Porubě v sobotu 25. září.  Doufejme, že již za přítomnosti diváků. Pak bude následovat mistrovství ČR ve standardních a 10 tancích, mistrovství Evropy a mistrovství světa,“ uzavírá povídání Riedel.

Lenka Hatlapatková

Vložil: Markéta Vančová