Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Našemu kraji hrozí katastrofa, volá severomoravský hejtman

12.07.2013
Našemu kraji hrozí katastrofa, volá severomoravský hejtman

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák

Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD) požádal nového premiéra o schůzku. V kraji prý hrouzí děsivá situace.

Krátce po jmenování Jiřího Rusnoka premiérem napsal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák novému předsedovi vlády dopis. Poblahopřál mu ke jmenování do významné ústavní funkce a požádal ho o přijetí zástupců tripartity Moravskoslezského kraje.

Celosvětová odbytová krize

Zástupci veřejné správy, podnikatelského sektoru i odborů v čele s hejtmanem Miroslavem Novákem chtějí s novým premiérem jednat o způsobu, jak vyřešit vážnou situaci na trhu práce v moravskoslezském regionu.

„Vývoj současné světové ekonomiky výrazně ovlivňuje ceny uhlí a oceli, což má vliv na náš region, který je s těžkým průmyslem neodmyslitelně spjat. V otevřené a exportně orientované české ekonomice má celá problematika navíc mnohem vážnější - a s ohledem na vývoj zaměstnanosti a jeho perspektivu i mnohem bolestnější dopad. Jako příklad ze současnosti, který se může chovat jako modelový a může se opakovat i v dalších odvětvích a regionech, uvádím dnešní situaci ve společnosti OKD. Celosvětová odbytová krize a propad cen uhlí a oceli vede společnost k úvahám o uzavření a prodeji celých provozů. Pro ekonomiku Moravskoslezského kraje stojící přes již provedené restrukturalizace nadále na práci zhruba 110 tisíc zaměstnanců těžkého průmyslu by spuštění dominového efektu mělo katastrofální následky s dopadem do sociální oblasti,“ píše moravskoslezský hejtman v dopisu premiérovi.

Konkrétní návrhy

Miroslav Novák v něm dále premiéra Jiřího Rusnoka informovalo tom, že všichni členové krajské tripartity mají společný pohled na problém a preferují i společná východiska k jeho řešení, což je zejména v dnešní době stav zcela mimořádný.

„I když se současnou situací krajská tripartita intenzivně zabývá, je stále více zřejmé, že bez zásahu centrálních orgánů není schopna tyto potíže překonat sama. Přesto budeme připraveni nikoli pouze popsat problém, ale také přednést konkrétní návrhy, které by mohly pomoci překlenout současné období,“ slíbil moravskoslezský hejtman premiérovi.

Kateřina Synková

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace