Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Horor na Colours, kde vyvřely na povrch ´odporné hanopisy´. Fiala odtajnil paní Columbovou a jedna ministryně zmodrala. Víme, co dělali tento víkend

24.07.2017
Horor na Colours, kde vyvřely na povrch ´odporné hanopisy´. Fiala odtajnil paní Columbovou a jedna ministryně zmodrala. Víme, co dělali tento víkend

Foto: Facebook

Popisek: Šéf ODS Petr Fiala s manželkou Janou

Zcela výjimečný TÝDEN V OBRAZECH. Někteří čtenáři možná pamatují, že jsem svého času tento ´občasník´ dávala – zdechl na tom, že nebylo dost zajímavých fotek. Ovšem před volbami, to je jiná. Jak sysli z děr a krysy z kanálů vylézají politici napříč spektrem ze svého ´malostranského termitiště´ (tak to kdosi pojmenoval díky tomu, že od Malostranského náměstí po celou Sněmovní ulici nechali politici podkrtkovat středověké domy, které propojili a zřídili si tam veřejnosti nepřístupné bludiště kanceláří). Vylézají a vydávají se na místa, kde doufají v mediální ohlas. Takže všichni byli na festivalu ve Varech a tento víkend zase na ostravských Colours.

Jiná média se intenzivně věnovala hudebním zážitkům, my se soustředíme na vybrané fotky z Facebooků politiků a prezidentských kandidátů, je na co se dívat…

Ještě k titulku. To je celé tím, že producenti v Česku mají neblahý zvyk přejmenovávat zahraniční filmy, obvykle ke škodě věci. Takže slavný horor I Know What You Did Last Summer (Vím, co jsi dělal vloni v létě) přejmenovali na Tajemství loňského léta. Což postrádá tu údernost: Přátelé, posledním rokem středoškoláci, se vracejí vypůjčeným BMW z mejdanu na pláži a srazí na opuštěné silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Myslí si, že je mrtvý a pokusí se těla zbavit… Vše vypadá ok, dokud jedna z nich rok poté nedostane dopis s hrůzyplným vzkazem „Vím, co jsi dělala minulé léto". Klasický, dnes již legendární horor, jehož originální překlad jsem si vypůjčila…   

 

Coby hororová kulisa je oblast Dolních Vítkovic, kde se Colours of Ostrava odehrává každý rok, jak dělaná.

Draho(u)š a hanebné hanlivé hanopisy 

 

A co hororového se tedy dělo? „Pomluvou, která se objevila v posledních hodinách, si nenechám zkazit svoji cestu po Moravě. Lež více vypovídá o jejím autorovi, než o mně,“ napsal k této fotografii z Colours kandidát na prezidenta Jiří Drahoš a dodal: „Ostravu jsem si užil, především koncert Imagine Dragons, jak se mě tu někdo ptal... A kromě toho, že jsem slyšel skvělou muziku, jsem se sešel také se skvělými lidmi.“ No jistě, lidé jsou vždycky skvělí, milí a báječní před jakýmikoliv volbami. To až pak se z nich stanou otravní občané.

 

Byla jsem zvědavá, o co go, na co si ten Draho(u)š vlastně stěžuje a tak jsem zakutala do jeho profilu. Ukázalo se, že se na internetu šíří varianta shora zmíněného hororu, tentokráte s názvem ´Víme, jak jsi práskal za bolševika.´ Což Drahoš označil za ´odporný hanopis´, moc pěkné slovní spojení, málem zapomenuté: „Byl jsem upozorněn, že se po internetu šíří hanopis s odpornými obviněními mé osoby.

Chci všechny ujistit, že se jedná jen o sprosté lži a považuji to za záměrnou provokaci. Proto jsem požádal své IT specialisty, aby se pokusili dohledat zdrojové IP adresy, které tyto lži rozšiřují, a právní zástupce, aby zvážili, zda celou věc předat policii k prošetření. Zároveň opakuji, že jsem nikdy žádným způsobem nespolupracoval s StB a k mé osobě nebyl veden spis v žádné kategorii.“

Zao a AB, to chápu, ale ten novej fanda world music Drahoš

Čelný představitel ODS Jan Zahradil, který je svou vášní pro muziku celkem známý, jeho Facebook se týká politiky a hudby tak půl na půl, politické hemžení na Colours zábavně okomentoval:  „Ad Colours. Chápu, že je tu Zao, je to koneckonců jeho region. Chápu, že je tu AB, koneckonců kus z toho platí. Chápu, že je tu Horáček, má k muzice koneckonců blízko. Ale co tu omg dělá DRAHOŠ??? Novej fanda world music?“ Na vysvětlenou: Zao je přezdívka Lubomíra Zaorálka, AB je Babiš, zkratka omg značí první písmena povzdechu Oh My God, tedy panebože.

 

 

Odporné hanopisy se šíří i o dalším prezidentském kandidátovi Horáčkovi, který se také do Ostravy dostavil. Ten to bere ve větším klidu: „Nejčastější platformou je internet. Už jsem se o sobě dozvěděl, že jsem vekslák, estébák, gambler, že tu chci stavět mešity a další nesmysly. Obzvláště mě pobavilo, že jako důkaz mé spolupráce s StB tvůrci tohoto žánru používají skeny spisů, které si o mně vedla StB a jež naopak dokládají, že jsem nespolupracoval. Zdrojem dokumentů je můj vlastní web! Tvůrci zřejmě počítají s tím, že škrabopis agentů nikdo číst nebude, v čemž se, obávám se, příliš nemýlí,“ sdělil k tomu Horáček myslím Lidovkám. Co si myslí o AB, dal najevo fotkou.

 

Zao je domácí, ten jezdí každý rok

 

A AB se rozhodl toto léto trhnout rekord, kam se vrtnete, tam na něj narazíte. Někteří lidé už se bojí i otevřít konzervu... Mimochodem, Andrej se jen tak sám necourá, hlídá ho čtyř nebo pětičlenná ochranka. Což vyšlo najevo díky Blesku, který zaznamenal incident, kdy nějaký milý (a ožralý) člověk na Babiše nastoupil. Toho právě v klasickém ´hroznu´ ochranka odvedla pryč, dotyčného někam odkopla či co.

 

Paní Columbová odtajněna

 

 

Nechyběl ani Bělobrádek: „Na hodinu jsem zašel na Colours of Ostrava. Andreje, Lubomíra a ani Petra jsem sice nepotkal, ale pár kamarádů jo.“

 

„Tak jsem si přečetl, že se letos politici jeli ukázat na Colours of Ostrava kvůli volbám... No nevím. My jsme si s Janou (moje žena) chtěli poslechnout Norah Jones a zažít zase na Colours dobré počasí. Loni byla zima, pršelo a nesundali jsme pláštěnky. Letos bylo krásně, hudba byla výborná a setkání s lidmi taky. Popravdě řečeno, mluvili jsme nejen o festivalu, ale nakonec i o politice,“ sdělil – fakt překvapivě – předseda ODS Fiala, zde na fotce, kde je dobře vidět jeho žena Jana, dosud veřejnosti natolik neznámá, že se dokonce spekulovalo o tom, že Fiala chodí s Černochovou.

 

A teď malý kvíz: Povedlo se mi na Fialově FB vyhrabat jeho fotku ze svatby. Je to ta samá ženská, co myslíte?

 

 

Modrá Šlechtová: Přestup k ´modrým ptákům´?

Karla Šlechtová je, a vše tomu nasvědčuje, dobrá ministryně. Hezky o ní mluví i v jejím rodném Karlovarském kraji, na který v Praze nezapomíná, je pracovitá, stará se o místní rozvoj s velkým nasazením, evidentně nemá žádné ambice k politikaření a z něj plynoucích hádanic či předvolebním šou… Byla ve Varech na festivalu, kam s sebou vzala maminku (což je také sympatické), protože je rodačka, zato nejela do Ostravy. A proč ji tu máme? Jediné, co si Karla v ministerském křesle nenechala vzít, je její vášeň pro kérky (a že jich má hodně, dokonce si dala na FB před časem i fotku z tatérského veletrhu) a netradiční (sebe)výzdobu. Takže nová oficiální fotka ministryně pro místní rozvoj vypadá takto.

 

 

Fakt sympatická ženská, jedna z mála (asi tak ze dvou – asi víte, kdo se výrazně nepovedl, primátorka na čtyři, na příklad), které ANO vyslalo do vysoké politiky. Osobně si myslím, že je lesbička… Na což se*e pes, neboť práci odvádí dobrou.

 

A nemůžeme vynechat premiéra, že? Tak ten se tento víkend také pohyboval po Moravě, na Colours ale nezašel. A roste mu panděro. Není divu, když teď, s novým marketingovým týmem v zádech, plní svůj FB usměvavými fotkami ze svých předvolebních cest (já ty hochy lituju, zatím se jim nepovedlo mu v parném létě ani ohrnout rukávy košile, natož navléci triko), kde se potkává třeba s tímto pěkným vypaseným mastným pašíkem… Pozor, Bohoušku, nejen pivo dělá pěkná těla.

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Anna Vančová

Vložil: Anička Vančová