Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Záhady na pohřbu Věry Špinarové. Přišly tisícové davy fanoušků, ale kolegů žalostně málo. Proč chyběli Gott, Zagorová a Petra Janů?

03.04.2017
Záhady na pohřbu Věry Špinarové. Přišly tisícové davy fanoušků, ale kolegů žalostně málo. Proč chyběli Gott, Zagorová a Petra Janů?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Marie Rottrová na pohřbu zpěvačky Věry Špinarové

S oblíbenou zpěvačkou Věrou Špinarovou, která náhle zemřela minulou neděli, se v Ostravě přišlo rozloučit přes čtyřicet tisíc fanoušků. Stěží si lze v posledních letech vybavit pohřeb někoho slavného, jehož se zúčastnily takové davy. Na rozdíl od jiných smutečních obřadů to však nebyla přehlídka celebrit, ale převážně ‘obyčejných‘ lidí. Mezi hosty chybělo mnoho jejích kolegů a také oba bývalí manželé.

Mimořádné zpěvačce se z branže přišli poklonit pouze Lešek Semelka, Stanislav Hložek, Jaromír Nohavica, Marie Rottrová a Heidi Janků, tedy převážně kolegové z Ostravy. Na Věru si vzpomněli alespoň s věnci a květinami také členové skupiny Olympic, Petra Janů a Marika Gombitová. Neúčast více známých tváří pravděpodobně ovlivnil fakt, že se tentokrát pohřeb nekonal v Praze, ale v Ostravě, a navíc o víkendu.

Někteří blízcí umělci zase byli pracovně zaneprázdněni. Jak například zjistil deník Blesk, Hana Zagorová, další zpěvačka, pocházející z Ostravy, měla koncert v Karlových Varech a Petra Janů, s níž Věra Špinarová loni absolvovala velmi úspěšné turné, údajně odlétá na Kubu. V kuloárech se však spekuluje, že hlavním důvodem bylo, že obě zpěvačky spolu po společných koncertech úplně přestaly komunikovat. Leccos naznačuje i skutečnost, že přes velký úspěch jejich turné další plánovala Věra Špinarová nikoliv s Petrou Janů, ale s Heidi Janků.

Špinarová - pohřeb

Upřímný Gott

Blesku se podařilo také kontaktovat Karla Gotta s otázkou, proč celý týden na smrt Věry Špinarové, která s ním rovněž spolupracovala, nijak nereagoval. Redakci nakonec zaslal e-mail, v němž se upřímně přiznal, že na pohřební loučení chodí nerad. Vzhledem k vážným zdravotním potížím, jež má v poslední době za sebou a kdy se dokonce sám připravoval na možnost smrti, se mu nelze divit. Ale zároveň se vyznal z obdivu k Špinarové. Svěřil se, že ho smrt této „Ostravské tygřice“ velmi zasáhla a že na lidi, kteří jsou mu blízcí, si chce uchovat hezké vzpomínky, a nikoliv smuteční.

S milovanou zpěvačkou se přijeli rozloučit i motorkáři, podle odhadů jich dorazilo na tři stovky

S milovanou zpěvačkou se přijeli rozloučit i motorkáři, podle odhadů jich dorazilo na tři stovky

Bez partnerů

Pohřbu se nezúčastnili ani oba bývalí manželé Věry Špinarové. Zatímco s Ivo Pavlíkem, otcem jejího syna Adama, měla v poslední době velmi dobré vztahy, horší už to bylo s druhým životním partnerem, Vítězslavem Vávrou. Ten vyvolal těsně před pohřbem skandál, když obvinil Adama, že matku přetěžoval koncerty, a mohl tak zavinit její smrt. Rozzuřený syn mu poté vzkázal, že až ho potká, rozbije mu h... Vávra se bránil, že informace získal přímo z okolí zpěvačky. Podle jedné strany si Věra Špinarová skutečně v poslední době stěžovala na únavu a na to, že tolik vystoupení nezvládá, na straně druhé si prý ale bez koncertování neuměla svůj život představit. KrajskéListy.cz nedávno zveřejnily svědectví ředitelky Karlovarského městského divadla Dany Neumannové. Poté co začátkem března zpěvačka rovněž na zdejším koncertě zkolabovala, snažili se ji syn Adam i lékaři z pohotovosti přesvědčit, aby koncert ukončila. Ona to však odmítla a po pauze, kdy ji lékaři ošetřili, se vrátila zpět na pódium, což nám ředitelka osobně potvrdila.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace