Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Frýdek-Místek podpoří Hodinu Země, do tmy se ponoří hala Polárka i některé školy. Přidejte se i vy

22.03.2017
Frýdek-Místek podpoří Hodinu Země, do tmy se ponoří hala Polárka i některé školy. Přidejte se i vy

Autor: visitfm.cz

Popisek: Během Hodiny Země pohasne i efektní barevné nasvícení frýdeckomístecké haly Polárka

Statutární město Frýdek-Místek se stejně jako v minulých letech připojí k celosvětové kampani na podporu ochrany životního prostředí Hodina Země. V sobotu 25. března od 20:30 do 21:30 hodin vypne nasvícení některých historických budov a zhasne i barevné osvětlení haly Polárka. Město tak dává jednoduchým, ale přitom viditelným činem – zhasnutím světla – signál, že věnuje pozornost ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.

„V sobotu bude na jednu hodinu zhasnuto osvětlení historické budovy Základní školy národního umělce Petra Bezruče ve Frýdku, na frekventované třídě TGM, a také historické budovy Základní umělecké školy u místeckého náměstí, jejíž přední část je dobře viditelná z hlavního silničního tahu na Příbor a na Český Těšín. Na hodinu zhasne i hala Polárka a společnost Sportplex v maximální možné míře omezí spotřebu elektrické energiena všech svých střediscích. Mimo jiné vypne nedůležité osvětlení aquaparku, vzduchotechniku, sauny a ztlumí i čerpadla,“ vyjmenoval náměstek Karel Deutscher.

'Ledky' jsou úspornější

„Město se připojuje ke kampani za ochranu klimatu pravidelně, a to nejen symbolicky, vypnutím světel na jednu hodinu, ale činí i konkrétní kroky, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Mimo jiné i tím, že stará svítidla veřejného osvětlení postupně vyměňujeme za svítidla, která jsou energeticky úspornější a přitom mají stejnou intenzitu osvětlení. V tomto roce navíc hodláme použít svítidla s LED technologií, takže energetická úspora bude ještě větší než doposud,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že tato moderní svítidla svou konstrukcí omezují i světelné znečištění.

Připojte se také

K Hodině Země se může připojit každý, i vy, a to zhasnutím světel v domácnosti. Dejte tímto jednoduchým, ale přitom viditelným činem signál, že stejně jako statutární město Frýdek-Místek věnujete pozornost ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.

V České republice se ke kampani, vedené Ekologickým institutem Veronica, pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace