Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Do kraje přicestoval loni rekordní počet turistů. Cizinců bylo tradičně nejvíc ze Slovenska a Polska, následují Němci a Italové

18.02.2017
Do kraje přicestoval loni rekordní počet turistů. Cizinců bylo tradičně nejvíc ze Slovenska a Polska, následují Němci a Italové

Autor: msk.cz

Popisek: Pohled na horu Praděd

Rok 2016 byl pro Moravskoslezský kraj z hlediska počtu návštěvníků rekordní. Podle Českého statistického úřadu do kraje přicestovalo 822 875 návštěvníků hromadných ubytovacích zařízení, což je téměř o 50 000 více než v roce předchozím. Zvýšil se rovněž počet přenocování.

Cestovnímu ruchu se v kraji dařilo, počet ubytovaných hostů se proti předchozímu roku zvýšil o téměř 6,2 procenta, což je lehce pod celorepublikovým průměrem (ČR 6,9 procenta). V celkovém hodnocení všech krajů včetně hlavního města Prahy figuruje MSK na osmé pozici.

Největší podíl na celkovém příjezdu mají návštěvníci z  České republiky, kterých přijelo během celého roku 2016 celkem 641 464, což představuje nárůst proti předchozímu období o 7,8 procenta. Více než pětinu všech příjezdů pak tvoří hosté ze zahraničí, jejichž počet stoupl téměř o jedno procento.  Nejvíc jich bylo tradičně ze Slovenska a Polska, následují Němci a Italové.

Propagaci je potřeba zaměřit na blízké trhy

Podle Davida Karčmáře, ředitele destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism,tento trend odpovídá zvýšenému zájmu o domácí dovolenou v rámci regionů České republiky v posledních letech. „Potvrzuje se také naše strategická vize, že při propagaci regionu v zahraničí je potřeba zaměřit se zejména na klíčové blízké trhy, tedy Polsko, Slovensko a Rakousko,“ sdělil Karčmář.

Počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v Moravskoslezském kraji dosáhl hodnoty 1 918 533, což znamená nárůst o šest procent proti roku 2015.  V průměru zde hosté stráví 2,3 noci, doba přenocování se prodlužuje, a tím je možné zvyšovat potenciál příjmů z cestovního ruchu. „Pokud počet přenocování vynásobíme průměrnou hodnotou denních výdajů během cesty podle jednotlivých zemí včetně České republiky, dostáváme jen za tento segment částku, blížící se dvěma miliardám korun, která je ročně generována,“ dodává Karčmář.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace