Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Léčebna dlouhodobě nemocných v Rybitví sníží počty pacientů na pokojích. Překvapení chystá pardubický špitál i tamní zámek. Krajské investice prostě pokračují ve stejném tempu jako „za starých časů“

18.11.2016
Léčebna dlouhodobě nemocných v Rybitví sníží počty pacientů na pokojích. Překvapení chystá pardubický špitál i tamní zámek. Krajské investice prostě pokračují ve stejném tempu jako „za starých časů“

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pardubická nemocnice se chystá na výstavbu nové přístavby.

I po zvolení nové Rady Pardubického kraje pokračuje stejným tempem projednávání dalších investičních záměrů a projektů napříč všemi oblastmi krajských kompetencí.

Nemálo investic je v plánu ve školství

„Například v oblasti školství jsme zahájili výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce kuchyňského provozu na Gymnáziu Pardubice, Mozartova. Studenti a učitelé by se měli dočkat zlepšení od příštího školního roku, práce se uskuteční během letních prázdnin 2017. Další výběrové řízení je vyhlášeno na rekonstrukci hlavní budovy v areálu stavební průmyslovky ve Vysokém Mýtě, kde bude působit Stavební centrum trvale udržitelných budov a v budoucnu by zde mělo být poradenské centrum na realizaci staveb s téměř nulovou spotřebou energií,“ informoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek, zodpovědný za investice kraje. 

LDN v Rybitví sníží počty pacientů na pokojích

Radní schválili také nový investiční záměr týkající se zkvalitnění ubytování pacientů v Léčebně dlouhodobě nemocných v Rybitví u Pardubic. Projekt za přibližně 25 milionů korun vymístí hospodářskou správu a pomocné provozy do novostavby na volném prostranství areálu a uvolní místnosti v 1. patře budovy pro přibližně 24 pacientů.

„V současné době jsou na některých pokojích v léčebně lidé po pěti až šesti, díky tomuto rozvolnění se pak jejich počet sníží na maximálně čtyři na pokoji,“ uvedl Línek. Kraj počítá s tím, že by se celý projekt uskutečnil za provozu v období 2018-2020. 

Magnetická rezonance 3T do Pardubické nemocnice

Radní na svém jednání také potvrdili vítěze výběrového řízení na zpracování projektové dokumentace na stavební úpravy pro umístění magnetické rezonance 3T v Pardubické nemocnici.

Nový přístroj bude umístěn v přístavbě budovy radiodiagnostického oddělení. Budova bude dvoupatrová, ve druhém patře bude umístěna seminární místnost a zázemí pro zdravotnický personál. V rámci přístavby se také dokončí rekonstrukce severní části objektu. 

Kraj chce využít evropské fondy i pro projekty ve školství

Tři větší investiční projekty v oblasti školství připravuje kraj pro Integrovaný operační program Evropské unie.

Radní zahájili zadávací řízení na výběr projektové dokumentace pro rekonstrukci a vybavení odborných učeben a dílen ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk, dále na stavbu Střední školy uměleckoprůmyslové v areálu Perla v Ústí nad Orlicí na Centrum odborné přípravy řemesel v ISŠ Moravská Třebové.

Nový projekt čeká Zámek Pardubice

„Kromě řady projektů oprav silnic máme před sebou také velký projekt na Zámku Pardubice připravený také pro evropské fondy.  Jedná se o čp. 1 a čp. 2, tedy hlavní budovu a hospodářskou budovu v křídle, kde jsou kanceláře a kavárna. Zatímco se zámek dosud opravoval spíše po stránce statiky a vnější obnovy, teď bude potřeba se zabývat stavebně technickými záležitostmi uvnitř. Chceme také zpřístupnit veřejnosti další prostory, kam se dosud návštěvníci nedostali, vybudovat nové expozice, digitalizovat sbírky a celou památku dobře zabezpečit. Zatím jsme vysoutěžili zpracování projektové dokumentace, takže věřím, že budeme připraveni včas na možné využití evropských fondů,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Domov sociálních služeb zlepší technické zázemí

Další investici připravuje Pardubický kraj v Domově sociálních služeb ve Slatiňanech. Jedná se o stavební úpravy stávajícího objektu kotelny včetně vestavby nových provozů prádelny a kuchyně a přístavbu nového objektu pro potřeby skladů a kanceláře. K novému objektu budou vybudovány nezbytné přístupové komunikace, inženýrské sítě a odlučovač tuků. Současně bude provedena výstavba nové rozvodny elektrické energie. 

Investice se na Pardubickém kraji připravují a realizují na základě požadavků gesčních radních z jednoho společného místa, kterým je odbor majetkový, stavebního řádu a investic.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na . 

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace