Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šestice lékařů dostane peníze na vzdělávání svých mladších nástupců. Krajští politici se bojí, že za pár let nebude mít kdo ordinovat... Finančně „podrží“ i zubařku

09.11.2016
Šestice lékařů dostane peníze na vzdělávání svých mladších nástupců. Krajští politici se bojí, že za pár let nebude mít kdo ordinovat... Finančně „podrží“ i zubařku

Autor: pixabay.com

Popisek: Zubař - ilustrační foto

Šest všeobecných praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost obdrží individuální dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje na úhradu nákladů spojených se specializačním vzděláváním. Kraj finančně podpoří také zubní lékařku provozující lékařskou praxi na Bruntálsku. Rozhodli o tom krajští radní.

Odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje obdržel v průběhu října a listopadu šest žádostí všeobecných praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost o poskytnutí individuální dotace. Žadatelé provozují akreditovaná pracoviště, která zajišťují předatestační vzdělávání mladých lékařů. 

Je důležité, aby zkušení lékaři předali své cenné znalosti

Krajští radní se rozhodli jejich žádosti vyhovět a poskytnout jim celkově více než 273 tisíc korun, aby mohli uhradit náklady, které jim v období od 1. 9. 2016 do konce příštího roku v souvislosti se vzděláváním mladých lékařů vzniknou. 

„Statistické údaje ukazují, že skoro 55 procentům praktických lékařů v celé republice, včetně Moravskoslezského kraje, je více než 55 let. To může časem znamenat problém v zajišťování primární péče o pacienty. Udělením dotací podpoříme vzdělávání mladých praktických lékařů, kteří v budoucnu tuto péči na území Moravskoslezského kraje zajistí. Je velmi důležité, aby se zkušení lékaři věnovali svým nástupcům, předali jim své cenné znalosti a zkušenosti,“ míní náměstek hejtmana pro zdravotní péči Jiří Martinek. 

Bruntál má jistou zubařku minimálně na tři roky 

Individuální dotaci ve výši 150 tisíc korun poskytne Moravskoslezský kraj i zubní lékařce Olze Žitníkové, která poskytuje zdravotní služby v okrese Bruntál. V této části regionu je dlouhodobě nedostatek zubařů, dotaci bude moci lékařka použít na úhradu uznatelných náklady na spotřebu elektrické energie, vodné a stočné a spotřebu plynu, na náklady na nájem ordinace a na náklady spojené s vybavením čekárny a ordinace drobným hmotným a nehmotným majetkem.

Krajští radní svým rozhodnutím poskytnout tuto individuální dotaci navázali na své dubnové rozhodnutí o podpoře lékařů v okrese Bruntál, podle kterého mohou zájemci požádat až o 150titisícovou dotaci na jeden projekt, pokud se zavážou poskytovat zdravotní služby v tomto okresu minimálně 3 roky od udělení dotace v minimálním úvazku 0,8. 

První dotace udělilo krajské zastupitelstvo v rámci dotačního programu již v září, kdy bylo rozděleno celkem téměř 295 tisíc korun, a to dvěma praktickým lékařům pro děti a dorost a pěti všeobecným praktickým lékařům.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace