Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem proti vyplácení dávek nepracujícím Čechům, natož cizincům. Zeman burcoval před zaplněným náměstím: Argumentovat spodním prádlem, to je chabý argument. A zneužít státní svátek ke kampani na Staromáku...

07.11.2016
Jsem proti vyplácení dávek nepracujícím Čechům, natož cizincům. Zeman burcoval před zaplněným náměstím: Argumentovat spodním prádlem, to je chabý argument. A zneužít státní svátek ke kampani na Staromáku...

Autor: Hana Brožková - Kancelář prezidenta republiky

Popisek: Prezident Miloš Zeman na návštěvě Moravskoslezského kraje.

V rámci své návštěvy Moravskoslezského kraje navštívila koncem týdne hlava státu mimo jiné Rýmařov. S občany probral nejen prezidentské volby v USA, ale i migrační krizi. „A víte, co byl můj první ochutnaný alkoholický nápoj?“ zeptal se občanů. „Bylinný likér Praděd,“ svěřil se mimo jiné. Co ještě se událo?

Udržte si svůj domov

„V prvním volebním období se někdy volí na základě slibů. Ale chcete-li být zvolen podruhé nebo potřetí, tak už ty sliby musíte plnit,“ poblahopřál Zeman úvodem starostovi Rýmařova ke čtvrtému volebnímu období. Následně vyzval občany, aby z kraje neodcházeli. „Udržíte si svůj domov,“ řekl.

Psali jsme:
Politik, který se podělá z nějaké demonstrace, není politik. Praha se halí do tibetských vlajek, jenže na Ostravsku potřebujeme čínský kapitál. Jedu tam, kde je třikrát více jehel… Prezident během návštěvy kraje zase perlil

„Tibetská vlajka vznikla v roce 1912. Byla to vlajka otrokářsko-feudálního společenství. Nikoliv státu, protože Tibet nebyl stát. Chcete-li tedy mávat otrokářskou vlajkou, v klidu to dělejte. Ale musíte vědět, že je to vlajka otrokářů,“ vzkázal ještě před diskusí do publika, kde jeden z přítomných mával tibetskou vlajkou.

Jeden z místních občanů se zeptal na prezidentův postoj ke kroku ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a jeho přijetí dalajlámy. „Když jsem byl předsedou vlády, vyměnil jsem z nejrůznějších důvodů deset ministrů. Kdyby byl v mé vládě pan Herman, byl by jedenáctý. Důvod je velice prostý. Každý politik má hájit národní zájmy své země. V našem případě národní zájmy České republiky. Tím, že pan Herman poškodil Českou republiku, poškodil i národní zájmy, mimo jiné například národní zájmy českých zemědělců,“ poukázal na zrušenou cestu ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) do Číny.

Připomněl, že agrární komora vydala kritizující prohlášení na adresu i právě Mariana Jurečky, který se přidal na stranu Hermana. 

Ať kandidáti na prezidenta prokážou, zda jsou toho hodni...

„Jsem výborný prognostik, a proto vám mohu se stoprocentní pravděpodobností říci, že vyhraje ten nejlepší,“ řekl k výsledkům sněmovních voleb v příštím roce Zeman. „Se stoprocentní pravděpodobností vyhraje buď Donald Trump, nebo Hillary Clintonová. Kdybych já byl americký občan, volil bych Trumpa. Donald Trump je výraznějším odpůrcem islámského radikalismu, ať už v podobě Islámského státu,“ sdělil následně k prezidentským volbám v USA.

Sám své rozhodnutí, zda bude nebo nebude kandidovat, nesdělil. „To učiním až v březnu příštího roku. Pokud jde o kandidaturu kohokoliv dalšího, říkám jediné: Nebudu nikoho kritizovat, nebudu ani nikoho chválit. Ať všichni kandidáti prokážou, zda jsou hodni toho, aby si je lidé zvolili za prezidenta,“ sdělil Zeman.

Řeč přišla i na rozpočtové určení daní. „Dejme peníze úspěšným a seberme je neúspěšným,“ domnívá se hlava státu.

A jaký má názor na ukradenou prezidentskou standartu a místo ní vyvěšené prezidentské trenýrky? „Nejsem soudcem, abych rozhodoval o potrestání. Prezidentská standarta je jeden ze státních symbolů. Není to žádná osobní standarta. A jestli někdo argumentuje spodním prádlem, je to chabý argument. Stejně tak státní svátek není svátkem Milošem Zemana. Zneužít státní svátek k předvolební kampani na Staroměstském náměstí považuji za neúctu k tradici. Země, která si neváží svých tradic, nemá ani dobrou budoucnost,“ apeloval.

Politika se dělá mozkem, nikoliv nohama

Vyjádřil se i k proslulé lánské schůzce a také ke svému zdraví. „Mám bolavé nohy. Ale politika se dělá mozkem, nikoliv nohama,“ řekl.

Nechybělo ani ekonomické téma intervencí. „Jsem proti měnovým intervencím. Od začátku jsem proti nim vystupoval. Devalvací koruny každý z našich občanů zchudl asi o šest procent. Asi o šest procent se znehodnotily jeho úspory. A to poznáte, když vyjedete do zahraničí. Jsem pro ukončení měnových intervencí, neboť je pokládám za škodlivé pro naši ekonomiku,“ sdělil. Česká národní banka je podle jeho názoru až příliš nezávislá a může dělat i ty kroky, které nejsou v souladu s hospodářskou politikou vlády.

Jsem proti vyplácení dávek nepracujícím Čechům, natož cizincům

Závěrem se diskutovalo o muslimech i migrační krizi. „Ať si muslimové žijí pokojně ve svých zemích. Ať se každá kultura vyvíjí samostatně. Rozlišil bych imigranty, kteří sem jdou za prací a kteří sem jdou za sociálními dávkami. Jsem proti vyplácení sociálních dávek i našim občanům, kteří odmítají nabízenou práci. A tím více jsem proti vyplácení sociálních dávek cizincům,“ řekl.

Následně zmínil Ukrajince i Vietnamce. „Občas pěstují marihuanu. Ale jinak bych chtěl, aby pracovní morálka našich občanů byla stejně dobrá jako ta jejich,“ uzavřel Zeman, následně se podepsal do pamětní knihy, připjal prezidentskou stuhu na prapor města a převzal dary. „Slunce v duši,“ popřál občanům.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na . 

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace