Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dominika Myslivcová do zastupitelstva? Proč ne? Horší už to fakt být nemůže!

06.10.2016
Dominika Myslivcová do zastupitelstva? Proč ne? Horší už to fakt být nemůže!

Foto: Facebook

Popisek: Dominika Myslivcová

VIDEO Je to zvláštní situace. V letošních volbách kandiduje do senátu nebo krajských zastupitelstev řada zvláštních figurek, které byste s politikou snad ani nechtěli spojovat. Jen namátkou – Vlastimil Harapes, Felix Slováček, kontroverzní Aleš Hušák nebo třeba DOMINIKA MYSLIVCOVÁ. Na první pohled se člověk zděsí při představě, že by ho měli právě tito lidé zastupovat a rozhodovat o jeho problémech. Jenže. Když se nad tím víc zamyslíte, tak zjistíte, že mohou jenom překvapit. Hůř už totiž být nemůže.

Česká politika je skrz naskrz prolezlá vším možným. Nesmysly od politiků, které dnes a denně slýcháme, už ani neřešíme. Proč také? Jenom bychom se zbytečně rozčilovali. Na druhou stranu je dost smutné, když necháme námi volené zástupce, aby si v podstatě dělali, co chtějí, a nemuseli nám skládat účty. Vidět v zastupitelstvu Barbie v růžovém kostýmku je popravdě dost šílená představa. Nicméně položme si otázku: Proč vlastně ne? Když pomůže tam, kde, v jejím případě konkrétně Moravzskoslezský, kraj tlačí bota? Pak je vlastně jedno, jestli je to růžová bloncka nebo Batman či taťka Šmoula nebo Ferda Mravenec. 

 

Navíc právě Myslivcová není zdaleka bez šancí, jako její někteří kolegové ze showbyznysu. Na Ostravsku je známou postavou a lidé si dobře uvědomují, že už něco dokázala. Ve dvaadvaceti letech je nejsledovanější osobností na Youtube v Česku, magazín Forbes ji označil za naši nejvlivnější političku na internetu. Její kandidatury si dokonce všimla i jedna TV show v USA.

Dominika prý míří vysoko

Dominika prý míří vysoko

Navíc už od dvanácti let se musela pořádně ohánět, nic nedostala zadarmo.  „Zvolila jsem si cestu blogů a růžové. Věřila jsem, že mladé lidi zaujmu, což se povedlo,“ tvrdí Barbie. Natočila památné video z Teplic, které má více než 100 000 shlédnutí. Jako jediná politička zarepovala svůj volebni program. „Zkuste ukázat na někoho jiného, kdo ještě jako náctiletý mohl tvrdit, že má tolik fanoušků a že se o něj pro své reklamní kampaně perou velké nadnárodní  firmy,“ usmívá se Dominika.

Navíc má průpravu v podnikání. Fotí, zpívá, píše texty a hudbu a dělá scenáře k vlastní tvorbě. Měla několik rolí ve filmech, založila a uspěšně provozuje už pět let Miss princess, provozuje svůj vlastní e-shop, který si v době voleb raději vypnula, aby nikdo nemohl tvrdit, že jde o střet zájmů. Je známá i svojí charitativní činností. Úplná blbka asi také nebude, když studuje Vysokou školu kreativní komunikace. Dalo by se říci, že Dominika je takový český marketingový zázrak. Tak proč ho nevyužít pro blaho Moravskoslezského kraje? Pokud to voliči nezkusí, tak se nikdy nepřesvědčí, co v ní je.

Dominika pomáhá postižené Karolínce

Dominika pomáhá postižené Karolínce

Jasně, na mnoho z nás může působit jako totální blonďatá blbka. A třeba také je, kdo ví. Ale jak jinak to zjistit, než že dostane ve volbách šanci? Pohoří a bude všem k smíchu. Právem, ať se z ní pak udělá odstrašující příklad. Do té doby ale nikdo nemůže říct ani kus špatného slova proti ní. Zkrátka proto, že neexistuje precedens. Nikdo takhle mladý a s podobnou minulostí se o nic podobného nepokoušel. „Růžová budoucnost může znít jako hrozný vtip. Ale ruku na srdce, kdo z nás ji nechce? Já sama nemám zájem se bát jít po ulici a řešit, jestli mě proti mě jdoucí opálený frajer přepadne s nožem nebo se jen hezky usměje. Proto jsem proti uprchlíkům na našem území, když nejsou prověřeni na sto procent. Pokud jsou, pak pomáhejme, to je lidské." 

Sama se snaží jít příkladem. Například pomáhala těžce postižené holčičce Karolínce. Nebo se nedávno dokonce jako členka poroty účastnila Miss Gipsy a spolupředávala finanční i věcné dary popálené Natálce. Jen tak mimochodem, Natálka je Romka. „Je směšné, když mi někdo píše, že jsem rasistka. Určitě bych šla mezi Romy a ještě se s nimi fotila,“ kroutí hlavou Myslivcová. To se ukázalo, když přijala nabídku porotkyně v Miss Gipsy. Její pomoci se však dostane i horníkům v kraji, ve kterém kandiduje. „Vždyť jsou to naši tátové, proboha! Musíme jim pomoct, jak jen to jde. Dřeli a teď se na ně stát vykašle? To teda ne!" je pevně rozhodnutá a hned sfárala do dolů. Nejde jen o zvýšení sociálních dávek nebo hledání jiné práce pro propuštěné muže. Ale třeba také napravení křivd, týkajících se bytů OKD z bývalého Bakalova impéria. „Pani Vitásková má pravdu, když chce byty zpátky pro horníky,“ uvědomuje si Myslivcová. Tak proč té mladé slečně nedat šanci? Vždyť hůř už nám opravdu být nemůže…

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace