Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Opěrné zdi dostávají nový kabát, některé již byly v opravdu havarijním stavu. Dočkaly se také silnice druhých a třetích tříd. Nejezdíte náhodou po některé z nich?

03.10.2016
Opěrné zdi dostávají nový kabát, některé již byly v opravdu havarijním stavu. Dočkaly se také silnice druhých a třetích tříd. Nejezdíte náhodou po některé z nich?

Autor: Moravskoslezský kraj.

Popisek: V regionu pokračují opravy opěrných zdí i silnic

Do konce roku 2016 opraví Správa silnic Moravskoslezského kraje v rámci Mostního programu kromě 16 mostů a řady propustků také tři opěrné zdi za zhruba 81 milionů korun. Jednou z nejvýznamnějších staveb je nová opěrná zeď na silnici mezi Budišovem nad Budišovkou a Starými Oldřůvkami.

Dva metry vysokou gabionovou zeď včetně svodidel se podařilo vystavět během pěti měsíců

„Původní kamenná opěrná zeď už byla v havarijním stavu. Novou, zhruba dva metry vysokou gabionovou zeď v délce 235 metrů včetně svodidel a terénních úprav, se letos podařilo vystavět během pěti měsíců,“ říká Daniel Havlík, náměstek hejtmana MSK pro dopravu. Dodává, že součástí akce byla také oprava 790 metrů silnice podél zdi včetně navazujících ramen křižovatky a oprava mostu v Budišově nad Budišovkou. Moravskoslezský kraj uvolnil ze svého rozpočtu na tyto práce 11,5 milionu korun, částkou 368 000 korun se podílela obec Budišov nad Budišovkou. Zhotovitelem díla je firma KARETA, s. r. o.

„Jde o jednu z řady akcí v této části našeho regionu, která vylepší stav silnic nižších tříd. O zlepšení sítě silnic se snažíme dlouhodobě a mohu říct, že se cestování po cestách II. a III. třídy výrazně zlepšilo, což nám ostatně potvrzují i samotní řidiči,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu Daniel Havlík.

Změnu uvidí řidiči i mezi Budišovem nad Budišovkou a Starými Oldřůvkami

V těchto dnech odstartovala také oprava dalšího úseku povrchu silnice III/44325 v délce 2,3 kilometru mezi Budišovem nad Budišovkou a Starými Oldřůvkami, která si vyžádá zhruba 6,4 milionu korun z rozpočtu kraje. Stavební práce, které provádí společnost M - SILNICE, a. s., Oblastní závod Morava, by měly být hotovy ještě letos v říjnu.

„V průběhu letošní stavební sezóny bude v rámci plánu souvislých oprav krajských komunikací dále opraveno celkem čtyřicet pět úseků silnic II. a III. třídy. Jedná se zhruba o 72,6 kilometru nových povrchů, které jsou financovány jednak z rozpočtu Moravskoslezského kraje a jednak ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ doplnil ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm.

Opravami v této oblasti prochází také úsek silnice III/4407 Guntramovice-Dvorce  s délkou 1,915 kilometru mezi křižovatkou se sil. III/4405 v Gunramovicích a hranicí okresu Bruntál (směr Dvorce). Práce, které provádí společnost SILNICE MORAVA, s. r. o., si vyžádají investici ve výši zhruba 7,8 milionu korun z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Práce by měly být hotovy do konce letošního října.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace