Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Sběrný dvůr města Semily se dočká nutných úprav

08.08.2013
Sběrný dvůr města Semily se dočká nutných úprav

Autor: profimedia.cz

Popisek: Odpadky, ilustrační foto

TSM Semily s.r.o. dlouhodobě využívá jako svoji provozovnu městský areál v ul. Jatecká, kde zároveň zajišťuje provoz sběrného dvora. Nároky na sběrný dvůr spolu s postupným nárůstem sbíraných komodit a zejména s nárůstem jejich objemu rostou, zpřísňují se předpisy.

Proto město vyčlenilo v letošním rozpočtu částku přibližně 300 tis. Kč na pořízení váhy a s tím spojené nutné úpravy v areálu. O úpravách informovalo město Semily na svých webových stránkách.

Váha o půdorysných rozměrech 3 x 6 m s nosností do 30 tun by měla umožnit bezproblémové najíždění vozidel, v případě občanů zejména osobních automobilů s kárkou. Cena váhy by neměla překročit 210 tis. Kč vč. DPH, cena nutných stavebních prací (odstranění staré nevyužité rampy a úprava plochy pro osazení váhy), které provedou na základě objednávky města TSM nepřekročí 95,5 tis. Kč vč. DPH.  Na dodavatele váhy bude v průběhu léta vypsáno výběrové řízení.

Váha přispěje k usnadnění a zlepšení evidence o příjmu velkoobjemového odpadu a zároveň i ke spokojenosti občanů. Prokazatelně bude vymezeno, kolik odpadů odevzdali občané jednotlivých obcí, které zdejší dvůr využívají. Ve sběrném dvoře byla již na jaře tohoto roku instalována bezpečnostní kamera, která by měla být účinným nástrojem proti možným nenechavcům nebo těch, kteří odhazují odpad  u areálu TSM mimo otvírací dobu sběrného dvora. Náklady činily necelých 22 tis. Kč, přičemž 20 tis. Kč město získalo z Motivačního programu kolektivního systému ELEKTROWIN a.s.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace