Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvacet centimetrů přírodního a sněžná děla jedou naplno. Lyžařská sezóna v Krkonoších se rozjela už v pátek

18.11.2017
Dvacet centimetrů přírodního a sněžná děla jedou naplno. Lyžařská sezóna v Krkonoších se rozjela už v pátek

Autor: SkiResort

Popisek: Zasněžování sjezdovky na Černé hoře v Krkonoších

V horních partiích Černé hory jedou od minulého víkendu sněžná děla naplno. Napadlo také cca 20 centimetrů sněhu. I díky tomu zahájil SkiResort Černá hora – Pec lyžařskou sezónu.

Minulý víkend napadlo na hřebenech Krkonoš 15 - 20 cm přírodního sněhu. Dalších zhruba 20 centimetrů se na vrcholu Černé hory podařilo dosněžit za pomoci sněžných děl a tyčí. I proto mohla již v pátek 17. listopadu začít lyžařská sezóna ve SkiResortu Černá hora – Pec a spustit se vlek Anděl v délce 300 metrů. Na sjezdovce je 25 - 35 cm sněhu.

Začíná sezóna

Na Andělu (300m) se lyžuje zatím jen od pátku 17. do neděle 19. listopadu vždy od 8:30 do 16:00. „Ke sjezdovce se lidé dostanou od parkoviště kabinkovou lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní. Po lyžování se budou moci stejným způsobem vrátit,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu.

O týden později než loni

Černá hora a sjezdovka Anděl zahajuje krkonošskou lyžařskou sezónu již tradičně. „Sjezdovky na Černé hoře patří k nejvýše položeným v České republice. Lyžařská sezóna je tu tak i nejdelší,“ vysvětluje Petr Hynek. Start letošní sezóny přichází zhruba o týden později než loni. Z dlouhodobého hlediska ale nejde o nic mimořádného.

Pro návštěvníky prvního lyžování bude na vrcholu Černé hory otevřen FordBar i Bistro&Restaurant Na lanovce. V provozu bude půjčovna lyží, servis a test centrum SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky. Učit začne i lyžařská škola SkiResort Live.

Sleva i seřízení lyží zdarma

Servis SkiResort Live vyhlásil až do 15. prosince akci na „Předsezónní servis“ se slevou 20 % a seřízením lyží zdarma. Ti, kteří přijedou na první lyžování, tak mohou využít i tuto nabídku a nechat si připravit lyže na špičkovém stroji Wintersteiger. V době, kdy budou jejich lyže v servisu, si mohou zákazníci půjčit lyže ze SkiResort Live půjčovny a test centra a lyžovat na nich zdarma.

Na prodloužený víkend se mohou těšit také běžkaři. Pro ně bude na vrcholu Černé hory upraveno přibližně 2 – 3 kilometrů běžeckých tratí.

První lyžování za speciální jízdné

Lyžovat se bude prozatím jen od pátku 17.11. do neděle 19.11. Platit bude speciální jízdné. Dítě do 6 let má lyžování zdarma v doprovodu dospělé platící osoby. (1 dospělý platící + 1 dítě do 5,99 let zdarma). Jinak se platí 400 Kč (dospělý - 1 den), 300 Kč (junior/senior - 1 den), 200 Kč (dítě - 1 den).

Speciální jízdné není možné kombinovat s dalšími slevami nebo zvýhodněními (Rodinné jízdné, Střídavý skipas). Pokladna v budově dolní stanice kabinkové lanovky je otevřená od pátku 17.11. do neděle 19.11. denně v čase 8:15 - 17:30. V pondělí 20.11 a v úterý 21.11. je pokladna otevřená v čase 9:00 - 16:30. Od středy 22.11. je pokladna otevřená denně v čase 8:15 - 17:30.

Černá hora – Pec: Lyžování na 44 kilometrech sjezdovek na 1 skipas

Zasněžovat se bude i v dalších dnech, tak aby se mohlo co nejdříve mohli více sjezdovek SkiResortu. Provoz lyžařského areálu v příštím týdnu se bude teprve upřesňovat. „Letos SkiResort Černá hora – Pec nabídne lyžování na 44 kilometrech sjezdovek na 1 skipas. Do novinek jsme investovali víc než 100 milionů korun. Lyžaři se mohou těšit na novou čtyřsedačkovou odpojitelnou lanovku v Černém Dole, novou sjezdovku a vlek v Peci pod Sněžkou i nové dětské lokality v Černém Dole a Velké Úpě. Své služby rozšíří také oficiální lyžařská škola, půjčovna a servis pod hlavičkou SkiResort Live,“ doplňuje Petr Hynek.

 

Zdroj:Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace