Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hrad Valdštejn u Turnova láká na Středověký víkend. Chrabří rytíři se utkají v lítém boji, rozbijí na hradě svůj tábor a ve starobylé kuchyni budete moci ochutnat i pravé dobové menu

27.07.2016
Hrad Valdštejn u Turnova láká na Středověký víkend. Chrabří rytíři se utkají v lítém boji, rozbijí na hradě svůj tábor a ve starobylé kuchyni budete moci ochutnat i pravé dobové menu

Autor: interregion.cz

Popisek: Romantický Valdštejn je nejstarší hrad Českého ráje

Příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch připravila na nadcházející víkend bohatý program na městském hradě Valdštejn.

Středověký víkend začíná již v sobotu 30. července od 9:00 hodin. Na hradě bude vždy od 9:00 do 17:00 hodin k vidění středověký tábor a kuchyně, kde si návštěvníci budou moci ochutnat středověké pochutiny. K dotvoření atmosféry bude hrát středověká hudba v podání skupiny Subulcus a Kestřanské manství. Rytíři Turnovského meče předvedou scénický šerm vždy v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

Vstupné na Středověký víkend činí 80 Kč za dospělého a 50 Kč za dítě. Majitelé čtyřnohých mazlíčků zaplatí za své pejsky 20 Kč.

Hrad Valdštejn

Valdštejn je jednou z nejstarších památek Hruboskalska. Hrad, vystavěný vysoko nad údolím na třech pískovcových monoblocích, můžeme spatřit, pokud projíždíme vlakem či autobusem z Turnova do Jičína – tyčí se viditelně na skále vysoko nad údolím. I když se do dnešních dnů zachovalo jen historické torzo, později upravované a přestavované v duchu romantismu, určitě se návštěva nejstaršího hradu Českého ráje vyplatí. Jeho historie totiž sahá až do poloviny 13. století.

Hrad Valdštejn

Stavitel vybral místo opravdu mistrně a využil tří přirozeně nepřístupných skal, ze severovýchodu padajících hluboko do údolí. Na první (nejsevernější) skále stával přední hrad, na druhé prostřední hrad a na posledním, níže položeném skalním bloku, byly vystavěny palác a velká věž. Z původního hradu se bohužel moc nezachovalo, jde především o zachovalé fragmenty zdí, ve skále tesané sklepy či kapsy pro trámy původních dřevěných budov. Nejzachovalejší části zbyly ze zadního hradu, kde se nacházejí sklepy, původní gotická zeď a na východě zbytky hradeb se střílnami ve tvaru šípu. Ostatní stavby pocházejí vesměs z doby romantické přestavby z 19. století.

Hrad Valdštejn

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace