Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Bramboračka, vepřo-knedlo, pivo... Návštěvu kraje si prezident Zeman užíval. Navíc vyrobil ve sklárně opravdový unikát

29.02.2016
Bramboračka, vepřo-knedlo, pivo... Návštěvu kraje si prezident Zeman užíval. Navíc vyrobil ve sklárně opravdový unikát

Autor: kraj-lbc.cz

Popisek: Můžeme to dát do tomboly s názvem prehistorická žárovka - komentoval prezident Zeman svůj výtvor v harrachovské sklárně

V rámci třídenní návštěvy Libereckého kraje zavítal prezident republiky Miloš Zeman i do Tanvaldu, Harrachova a Semil. V harrachovské sklárně, která je nejstarší v Čechách, si dokonce zkusil vyfouknout sklo.

V Tanvaldu, kde žije skoro sedm tisíc obyvatel, přivítal prezidentskou delegaci starosta města Vladimír Vyhnálek a velký potlesk místních občanů. Ti potom do posledního místa zaplnili velký sál Městského kina JAS Járy Cimrmana, aby mohli s prezidentem pobesedovat. Ve svém úvodním proslovu zavzpomínal na dětství, kdy jel kořenovskou zubačkou. Zmínil ale i palčivý problém Tanvaldska, vysokou nezaměstnanost. Občané využili příležitosti, že hlavu státu po celou dobu návštěvy doprovázel hejtman Martin Půta, a otevřeli regionální téma – platy řidičů autobusů. Zajímali se i o prezidentův názor na vlastenectví či budoucnost Evropské unie a došlo i na otázku jeho další kandidatury.

V tanvaldském kině JAS Járy Cimrmana

V tanvaldském kině JAS Járy Cimrmana

Ve Sklárně a Minipivovaru Novosad a syn v Harrachově se setkal se zaměstnanci, vyzkoušel si práci sklářů a vyfoukl skleněnou baňku. Poté s významnými podnikateli Libereckého kraje poobědval bramboračku, vrabce s knedlíkem, vanilkový puding a napil se místního piva. „S podnikateli jsme mluvili především o nevyhovující dopravní infrastruktuře na Jilemnicku a Semilsku. Dobré dopravní napojení je rozhodujícím faktorem pro příchod nových investorů. Hovořili jsme také o cestovním ruchu. Pro Harrachov je důležitý skokanský areál, ale kvůli nevyhovujícímu stavu se tam nekoná světový pohár,“ řekl hejtman LK Martin Půta.

Beseda v harrachovské sklárně

Beseda v harrachovské sklárně

V Semilech se prezident Miloš Zeman sešel nejdřív s vedením města a jeho osobnostmi, a následně v přeplněném kulturním centru Golf také s občany. Hovořilo se zejména o semilské nemocnici, nedostatku lékařů a financování zdravotní péče. Zájem o diskusi byl tak velký, že lidé proudili do kulturního centra po celou dobu setkání. 

Na besedě v Semilech

Na besedě v Semilech

Poslední den návštěvy zajel prezident Miloš Zeman do Lomnice nad Popelkou a Jilemnice. V Lomnici ho čekalo další setkání s občany v Tylově divadle, v Jilemnici navštívil společnost DEVRO, s. r. o., výrobce obalů na masné produkty a jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace