Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Liberecká nemocnice otevřela nový centrální příjem pro pacienty

20.06.2015
Liberecká nemocnice otevřela nový centrální příjem pro pacienty

Autor: kraj-lbc.cz

Popisek: Hejtman Půta na prohlídce v prostorách centrálního interního příjmu

Nový centrální interní příjem (CIP), který slouží pro příjem pacientů se všemi interními diagnózami, otevřela tento týden slavnostně Krajská nemocnice Liberec v pavilonu B.

Jeden z mála v republice

Nové pracoviště liberecké nemocnice si přišel prohlédnout i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Je to jediný centrální interní příjem v Libereckém kraji a jeden z mála v celé České republice. Sloužit na něm budou lékaři z interního oddělení, kardiocentra a neurocentra, takže pacienta vyšetříme na jednom místě, a vše tak výrazně urychlíme,“ vysvětlil přednosta interního centra Krajské nemocnice Liberec MUDr. Tomáš Klimovič.

Podobný centrální příjem má například pražská Fakultní nemocnice Motol, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Ústřední vojenská nemocnice v Praze nebo Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Příjem pacientů s interními diagnózami usnadní práci i záchranné službě, která předá nemocného vždy na jednom místě specializovanému týmů. „Hlavní rozdíl proti současnému stavu spatřuji v tom, že u řady závažných stavů se bude stanovovat pravděpodobná diagnóza až v nemocnici. Toto již nebude muset dělat záchranná služba, s cílem přivézt nemocného na správnou specializovanou ambulanci. Například u pacienta s dušností nebude muset rozlišovat, zda jde o srdeční slabost nebo zápal plic, ale nemocného přiveze na jedno příjmové místo v nemocnici,“ upřesnil přednosta kradiocentra Krajské nemocnice Liberec MUDr. Rostislav Polášek.

 „V každé službě bude sloužit internista nebo kardiolog a mladší lékař. Neurologové budou docházet na příjem na konzilia,“ upřesnil vedoucí lékař CIP MUDr. Zdeněk Krejzar. Lékaře doplní čtyřčlenný tým zdravotnických záchranářů a zdravotních sester. Pacienti, kteří zamíří na interní příjem, přiveze nejen záchranná služba, ale také je sem budou posílat obvodní lékaři nebo přijdou s obtížemi sami. „K třídění pacientů budeme používat tzv. triážový systém. Inspirovali jsme se v pražské Motolské nemocnici. U pacienta stanovíme diagnózu a podle naléhavosti stavu ho ošetříme. Vše se díky koncentraci péče na jedno místo zrychlí v řádech desítek minut,“ doplnil přednosta Tomáš Klimovič.

Nová technika

K tomu pomůže také nová technika, například dva laboratorní analyzátory, které přímo na místě vyšetří do deseti minut vzorky krve, zatímco dosud byly vzorky posílány do laboratoří a na výsledek čekali lékaři i více než půl hodiny. Centrální interní příjem má šest lůžek, vybavených novými přístroji na monitorování vitálních funkcí, EKG, defibrilátory, infuzními pumpami s dávkovači či moderními lůžky pro pacienty. Kromě toho jsou zde i čtyři křesla pro pacienty s lehčími diagnózami. Rekonstrukce a vybavení centrálního interního příjmu stály Krajskou nemocnici Liberec více než 7 milionů korun.

„Vybudováním centrálního příjmu interních oborů Krajská nemocnice Liberec jasně deklaruje své jedinečné místo při poskytování akutní péče pro pacienty Libereckého kraje a logicky usnadňuje komunikaci záchranné služby s naší nemocnicí. Filozofie, kdy lékaři z různých oborů docházejí za pacientem na jedno kontaktní místo, je výhodná jak pro zrychlení diagnozy a správné nastavení léčby, tak i pro komfort pacienta. Věříme, že úzká forma spolupráce jednotlivých oborů na tomto centrálním příjmu stabilizuje pracovní týmy pro budoucí, námi zamýšlené emergency v moderním pavilonu,“ uzavřel generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace