Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Liberecká nemocnice otevřela nový centrální příjem pro pacienty

20.06.2015
Liberecká nemocnice otevřela nový centrální příjem pro pacienty

Autor: kraj-lbc.cz

Popisek: Hejtman Půta na prohlídce v prostorách centrálního interního příjmu

Nový centrální interní příjem (CIP), který slouží pro příjem pacientů se všemi interními diagnózami, otevřela tento týden slavnostně Krajská nemocnice Liberec v pavilonu B.

Jeden z mála v republice

Nové pracoviště liberecké nemocnice si přišel prohlédnout i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Je to jediný centrální interní příjem v Libereckém kraji a jeden z mála v celé České republice. Sloužit na něm budou lékaři z interního oddělení, kardiocentra a neurocentra, takže pacienta vyšetříme na jednom místě, a vše tak výrazně urychlíme,“ vysvětlil přednosta interního centra Krajské nemocnice Liberec MUDr. Tomáš Klimovič.

Podobný centrální příjem má například pražská Fakultní nemocnice Motol, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Ústřední vojenská nemocnice v Praze nebo Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Příjem pacientů s interními diagnózami usnadní práci i záchranné službě, která předá nemocného vždy na jednom místě specializovanému týmů. „Hlavní rozdíl proti současnému stavu spatřuji v tom, že u řady závažných stavů se bude stanovovat pravděpodobná diagnóza až v nemocnici. Toto již nebude muset dělat záchranná služba, s cílem přivézt nemocného na správnou specializovanou ambulanci. Například u pacienta s dušností nebude muset rozlišovat, zda jde o srdeční slabost nebo zápal plic, ale nemocného přiveze na jedno příjmové místo v nemocnici,“ upřesnil přednosta kradiocentra Krajské nemocnice Liberec MUDr. Rostislav Polášek.

 „V každé službě bude sloužit internista nebo kardiolog a mladší lékař. Neurologové budou docházet na příjem na konzilia,“ upřesnil vedoucí lékař CIP MUDr. Zdeněk Krejzar. Lékaře doplní čtyřčlenný tým zdravotnických záchranářů a zdravotních sester. Pacienti, kteří zamíří na interní příjem, přiveze nejen záchranná služba, ale také je sem budou posílat obvodní lékaři nebo přijdou s obtížemi sami. „K třídění pacientů budeme používat tzv. triážový systém. Inspirovali jsme se v pražské Motolské nemocnici. U pacienta stanovíme diagnózu a podle naléhavosti stavu ho ošetříme. Vše se díky koncentraci péče na jedno místo zrychlí v řádech desítek minut,“ doplnil přednosta Tomáš Klimovič.

Nová technika

K tomu pomůže také nová technika, například dva laboratorní analyzátory, které přímo na místě vyšetří do deseti minut vzorky krve, zatímco dosud byly vzorky posílány do laboratoří a na výsledek čekali lékaři i více než půl hodiny. Centrální interní příjem má šest lůžek, vybavených novými přístroji na monitorování vitálních funkcí, EKG, defibrilátory, infuzními pumpami s dávkovači či moderními lůžky pro pacienty. Kromě toho jsou zde i čtyři křesla pro pacienty s lehčími diagnózami. Rekonstrukce a vybavení centrálního interního příjmu stály Krajskou nemocnici Liberec více než 7 milionů korun.

„Vybudováním centrálního příjmu interních oborů Krajská nemocnice Liberec jasně deklaruje své jedinečné místo při poskytování akutní péče pro pacienty Libereckého kraje a logicky usnadňuje komunikaci záchranné služby s naší nemocnicí. Filozofie, kdy lékaři z různých oborů docházejí za pacientem na jedno kontaktní místo, je výhodná jak pro zrychlení diagnozy a správné nastavení léčby, tak i pro komfort pacienta. Věříme, že úzká forma spolupráce jednotlivých oborů na tomto centrálním příjmu stabilizuje pracovní týmy pro budoucí, námi zamýšlené emergency v moderním pavilonu,“ uzavřel generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace