Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Liberci došly peníze. A už se to hádá

17.04.2013
Liberci došly peníze. A už se to hádá

Autor: Profimedia

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Místopředseda místní rady ODS Ondřej Červinka prý poskytl vedení města prostřednictvím médií několik „knížecích rad a doporučení“, jak by mělo postupovat v nelehké ekonomické situaci, v níž se nachází.

Celý spor v Liberci se prakticky točí kolem jedné věty, kterou Červinka před několika dny uveřejnil na oficiálních stránkách místní ODS. Ta věta zní: „Důvodem zásadních úsporných opatření v oblasti výdajů je aktuální nedostatek finančních prostředků v rozpočtu města."

S tímto stanoviskem ovšem nesouhlasí současná hlava Liberce, primátorka ČSSD Martina Rosenbergová. Jak informovala: „Trochu při tom zapomněl, že současné kroky jsou vyvolány především politikou strany, kterou on reprezentuje, a která městskou ekonomiku řídila posledních dvacet let. Ostatně on sám se na ní aktivně dlouhou dobu podílel."

Kdo může za prázdnou pokladnu?

Možná, kdyby prý takovými radami Červinka plýtval v době, kdy ODS měla možnosti ovlivňovat ekonomiku města, mohla být dnes situace zcela jiná.

„Kdo ví, možná mohla být ODS stále u moci. Ale není, a ti, kdo přišli po ní, musí dnes řešit prázdnou pokladnu a mnohé problémy z toho vyplývající. Třeba má ODS nějaké spásné řešení, jak své minulé problémy vyřešit, a jistě se o tom může pokusit přesvědčit obyvatele v dalších komunálních volbách," dodala primátorka.

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace