Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Skrytou tvář Kanárských ostrovů můžete spatřit na vlastní oči v Liberci. Odhaluje ji výstava cestovatele Pepy Středy

02.05.2015
Skrytou tvář Kanárských ostrovů můžete spatřit na vlastní oči v Liberci. Odhaluje ji výstava cestovatele Pepy Středy

Autor: Pepa Středa

Popisek: Jeden ze snímků výstavy

FOTOGALERIE Liberecké Centrum Babylon hostí od dubna fotografickou výstavu Kanárské ostrovy panoramaticky cestovatele a fotografa Pepy Středy. Fotografie zachycují divokou přírodu, rozlehlé pláže a nekonečnou mořskou hladinu, obklopující Kanárské ostrovy.

Pohled do krajiny se neokouká

Budou k vidění v Obchodním městečku Centra Babylon do 6. července. Vstup na výstavu je pro veřejnost zdarma. „Miluji rozhledy, a proto musím pořád do kopce. Pohled do daleké krajiny se totiž neokouká. Baví mě zachycovat svět panoramaticky, v celé šíři a přirozeně jako celek. A právě tyto pohledy, o které se chci se všemi podělit, jsou námětem mé výstavy,“ uvedl k výstavě Pepa Středa.

Výstava zobrazuje nezprofanovanou a turisticky méně dotčenou tvář Kanárských ostrovů, kterou autor zachytil během tří návštěv. Odpoutává divákovu pozornost od známých letovisek k horám a zapadlejším plážím, které ohromí svou rozmanitostí a krásou. Panoramatické fotografie Kanárských ostrovů byly k vidění poprvé 1. října loňského roku v Praze v Černé růži, v minulých měsících byly vystaveny například v pražském Palladiu či v Lucerně. Díla Pepy Středy nahradila končící výstavu fotografií Barvy a tváře světa od Petry Roberts, kterou v Centru Babylon navštívily stovky návštěvníků.

Více o autorovi

Pepa Středa se narodil v roce 1964 v Praze. Je autorem mnoha kolekcí panoramatických fotografií, zachycujících krásy Čech, Slovenska, ale především vzdálených exotických zemí. Jeho snímky, zobrazující například horské masivy Tiberu, vyprahlé pouště Bolívie i zasněžené sopky Nového Zélandu, umožňují divákům poznávat rozmanitá a okouzlující místa planety. Fotografie rovněž vydává ve formě oblíbených panoramatických nástěnných kalendářů. Více informací o něm se můžete dozvědět na www.pepastreda.cz.

Dosavadní autorské výstavy

Kanárské ostrovy 2014 – Thajsko 2012 – Z Čech na konec světa 2010 – Česko 2010 – Slovensko 2010 – Bolívie 2008 – Panoramatický svět 2007 – Irsko 2006 – Hory 2005 – Nový Zéland 2004 – Hory 2003 – Tibet 2002

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace