Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Liberec dál staví lázně. Exprimátor Korytář přeháněl

10.04.2013
Liberec dál staví lázně. Exprimátor Korytář přeháněl

Autor: Město Liberec

Popisek: Liberecké lázně

Statutární město Liberec obdrželo „Rozhodnutí o námitkách“ od Regionální rady Severovýchod, které uvádí, že místní lázně nejsou předražené a tudíž může jejich dostavba pokračovat.

Rozhodnutí se týkalo především otázky údajného předražení zakázky revitalizace městských lázní na objekt regionální galerie. V této konečné zprávě se jednoznačně konstatuje, že zakázka předražená nebyla. Město tedy o dotaci, jak bylo některými opozičními zastupiteli opakovaně vyhrožováno, nepřijde. Přesto v důsledku této negativní kampaně utržilo finanční ztráty.

„Ke zpracování tohoto posudku byla oslovena přímo společnost ÚRS Praha. Dle závěrečné zprávy této společnosti je celková nabídková cena o 1,51 procenta nižší v porovnání s cenou srovnávací a odpovídá tak ceně v místě a čase obvyklé, v době konání výběrového řízení. Z výše uvedených důvodů tedy vyhovuji Vašim námitkám a kontrolní zjištění vztahující se k nabídkové ceně z protokolu z fyzické kontroly vypouštím,“ konstatuje zpráva Regionální rady Severovýchod. Zcela tak vyvrací obvinění některých opozičních zastupitelů ze Změny pro Liberec, kteří opakovaně tvrdili, že zakázka předražená je.

„Osobně jsem ráda, že přišlo konečné rozhodnutí, které dokázalo, že zakázka předražená nebyla,“ řekla primátorka Liberce Martina Rosenbergová. Jak doplnila, poté, co Úřad pro ochranu hospodářské soutěže před dvěma lety shledal, že výběrové řízení na projekt proběhlo dle zákona, uspělo město i v tomto případě.

Kampaň politické strany?

„Projekt revitalizace městských lázní na oblastní galerii byl od počátku napadán, zneužíván, stal se smutnou obětí politické kampaně jedné strany, která nejprve útočila na samotné výběrové řízení, a když ÚOHS konstatoval, že to proběhlo v pořádku, tvrdila, že stavba je předražená, díky čemuž bude muset město dotaci vracet. Jak konečná zpráva dokazuje, není to pravda. Město dotaci vracet nemusí,“ uzavřela primátorka Statutárního města Liberce, Martina Rosenbergová.

Ukončení řízení, za kterým stáli liberečtí zastupitelé ze Změny pro Liberec v čele s exprimátorem Janem Korytářem, přivítal také ekonomický náměstek primátorky, Jiří Šolc. Podle něj dojde díky tomuto kroku k uvolnění financování projektu, čímž se výrazně odlehčí městské kase.

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace