Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Likvidace lidí v liberecké nemocnici? Ohavné lži, tvrdí primátorka

02.04.2013
Likvidace lidí v liberecké nemocnici? Ohavné lži, tvrdí primátorka

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Lékařská péče, ilustrační foto

Statutární město Liberec se slovy primátorky před několika dny ohradilo proti údajně nemístným a lživým obviněním, která se mají týkat změn v představenstvu tamní nemocnice.

Na tiskové konferenci po jednání Dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec naznačil její předseda, Josef Šedlbauer, že vrchní sestra musela z představenstva společnosti odejít v důsledku toho, že Statutární město Liberec trvalo na svém zástupci v představenstvu. Jeho slova následně rovněž podpořila krajská náměstkyně pro zdravotnictví Zuzana Kocumová. Tato obvinění jsou však údajně nemístná, lživá a vedení města Liberce se proti nim ohrazuje.

„Opak je pravdou – již první informace, které Statutární město Liberec od vedení Libereckého kraje získalo, poukazovaly na fakt, že s vrchní sestrou Hanou Bláhovou se v budoucím uspořádání představenstva společnosti nepočítá – ostatně to potvrzuje také email, ve kterém hejtman Martin Půta zaslal jména předpokládaných budoucích členů představenstva. Jméno Hany Bláhové mezi nimi nebylo, stejně jako jméno MUDr. Dzana. Teprve tato informace dala podnět k diskusi mezi městem a krajem o složení představenstva," uvedla ve svém prohlášení primátorka Liberce Martina Rosenbergová.

Liberec má jen dva členy v radě

Není prý ani pravda, jak předseda Dozorčí rady Josef Šedlbauer již několikrát zmínil, a některá média přejala, že se Statutární město Liberec změnám v Krajské nemocnici Liberec, respektive v jejím představenstvu, bránilo.

„Znovu připomínáme, že počet členů dozorčí rady je devět. K personálním změnám je potřeba šesti hlasů. Statutární město Liberec má v této radě pouze dva členy. Není tedy možné, aby město cokoliv zablokovalo, naopak. Od počátku byl postoj Statutárního města Liberce konzistentní – Rada města požadovala, aby byl zachován mandát zástupci města, MUDr. Ladislavu Dzanovi," dodala Rosenbergová, která byla do čela města dosazena po politickém vyšachování někdejšího primátora Jana Korytáře.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace