Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kittner ve vedení nemocnice dohrál. Na své funkce rezignoval

27.03.2013
Kittner ve vedení nemocnice dohrál. Na své funkce rezignoval

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Exprimátor Kittner

Kittner dlouho odolával, ale nakonec podlehl. Libereckého exprimátora, jenž čelí obžalobě vinou machinací s pozemky, chtěl Liberecký kraj už celkem dlouho odvolat z představenstva tamní Krajské nemocnice. Nakonec někdejší primátor rezignoval sám.

Kraj už nějaký ten čas nerad viděl Jiřího Kittnera ve funkci člena představenstva Krajské nemocnice a ekonomického ředitele. Spolu s ním měl odejít i lékařský ředitel Jiří Mečl.

Že ve vedení nemocnice dojde k velkým změnám, je dlouho dopředu jasné. Jen tři současná jména by měla ve vedení organizace zůstat. A to Jiří Bartoš (primář onkologie), Martin Mísař (vedoucí lékárník) a Jiří Veselka (generální ředitel).

Nemocnici čekají těžké časy

Nemocnici čekají v budoucnu těžké časy. Už letos dostane od zdravotních pojišťoven o sto miliónů korun méně než loni. Pokud se v nemocnici neobrátí věci k lepšímu, dostane se do výrazné ztráty čítající až několik desítek milionů korun.

V následujícím období se však Krajská nemocnice bude muset obejít už bez Jiřího Kittnera. Ten již rezignoval na funkci člena představenstva. Na konci týdne pak uvolní i pozici ekonomického ředitele. Vyřeší se tím táhlý problém. Kraj ho chtěl odvolat už delší dobu, tomu se Kittner ale původně bránil.

Liberecký exprimátor se rovněž dostal do křížku se sdružením Změna. Kittner býval například pod palbou kritiky ze strany současné náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Zuzany Kocumové.

Kittner prý rezignoval kvůli špitálu

„Nové představenstvo by mělo vybrat generálního ředitele a další manažery,“ oznámil předseda dozorčí rady nemocnice Josef Šedlbauer. Tomu už Kittner přihlížet nebude.

„Vývoj kolem Krajské nemocnice Liberec a.s. v posledních dnech ukazuje, že hlavním a jediným důvodem navrhovaných personálních změn je snaha za každou cenu odvolat mou osobu z představenstva společnosti. Protože odmítám, aby se nemocnice a její budoucnost staly obětí politické pomsty jednoho politického uskupení, rozhodl jsem se rezignovat na funkci člena představenstva Krajské nemocnice Liberec a.s., následně pak na funkci ekonomického ředitele společnosti a z Krajské nemocnice Liberec odejít," vydal Kittner ve svém oficiálním prohlášení.

Tomáš Novotný

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace