Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O chlastu exministra Kalouska, Sexu ve městě i pedofilovi… Babiš v Liberci bavil sál a vznikly fotky, jaké jste ještě zaručeně neviděli

01.10.2014
O chlastu exministra Kalouska, Sexu ve městě i pedofilovi… Babiš v Liberci bavil sál a vznikly fotky, jaké jste ještě zaručeně neviděli

Foto: ANO

Popisek: Andrej Babiš v Liberci

REPORTÁŽ, FOTO V libereckém Koloseu se ve středu odpoledne objevil jeden z nejmocnějších mužů naší politiky, který ale tvrdí, že politik není, Andrej Babiš. V talk show s Martinem Krausem se několikrát otřel o svého soka Kalouska, ale nešetřil ani „kluky“ z ČSSD. Největší aplaus však vzbudil, když se chopil bicích. Od hostitelské společnosti sídlící v Koloseu dostal ručně vyrobenou sošku Anděla.

Velký sál Kolosea se zcela zaplnil lidmi, čekajícími na hlavní tahák večera. Podle jejich počtu se zdá, že hvězda Andreje Babiše stále svítí velmi silně. „Vítám druhého nejbohatšího člověka v České republice Andreje Babiše,“ zvolal na úvod moderátor večera Martin Kraus. „Tomu nevěřte, to jsou pomluvy,“ kontroval předseda hnutí ANO. „Kalousek ostatně tvrdí, že mám tolik úvěrů, že jsem skoro na bankrot,“ rozesmál poprvé plný sál.

Kalousek do půlnoci chlastal, a tak do sněmovny přišel až v půl jedenácté

Podruhé to bylo opět v souvislosti s exministrem financí a místopředsedou topky. Moderátor Kraus Babišovi říkal, že mu přijde takový lidský. „No, jsem prostě normální. Na rozdíl od sněmovny, kde jsem dneska byl. Kalousek tam naštěstí přišel až v půl jedenácté, protože včera do půlnoci chlastal,“ pobavil přítomné ministr financí navážeje se do svého předchůdce. „Sněmovna byla totiž do půlnoci, a to už měl svoji dávku, a tak vstával pozdě. Proto bylo málo obstrukcí,“ dovysvětlil.

A pak vyjmenoval svůj dnešní program. „Šel jsem spát v jednu, vstával v půl páté. Od sedmi do osmi jsem na Andělu rozdal 1500 koblih,“ objasnil. Kraus vtipně vytáhl koblihy jako dárek pro Babiše. „Dejte si, u pana Krause jste jedl kuře,“ připomněl Kraus televizní show svého slavného jmenovce. Babiš se ale vzpouzel. „Kuře je dietní, a já jsem přibral deset kilo.“ Nakonec si alespoň jednou kousnul, aby se neřeklo.

Poté se moderátor ptal na Babišovu přítelkyni. „Jsem s ní před dvacet let a máme dvě děti,“ vysvětloval. „A jak se žije s o dvacet let mladší ženou?“ ptal se zvídavý Kraus. „No, ono už je jí čtyřicet, není to už úplná mladice. Abych nevypadal jako nějaký pedofil. Ona vypadá strašně mladě, což je průšvih,“ opět rozesmál sál předseda ANO.

Kluci z ČSSD vždycky něco dodrbou a pak to chtějí zachraňovat

Poté vysvětloval svůj smysl pro zodpovědnost a s ním související stres. „Hlavní stres je, že nemůžeme posouvat věci tak, jak bychom chtěli. Máme koaličního partnera. Pan premiér bude dnes řešit zase ČSA. Zapomněl, že luftjarda to tam zdrbal. ČSSD a ODS zničila ČSA, jednu z nejstarších leteckých společností na světě. Kluci z ČSSD vždycky něco dodrbou a teď se tváří, že to budou zachraňovat,“ zhodnotil Babiš. Luftjardou patrně myslel exministra obrany a poté ředitele Českých aerolinií Jaroslava Tvrdíka.

„Vy se do nich dneska pouštíte,“ okomentoval Babišovy výroky Kraus. „My jsme vznikli jako hnutí proti tradičním politickým stranám a ČSSD tam byla od začátku. Nepočítali jsme, že půjdeme do vlády,“ vysvětlil předseda hnutí ANO – neboli Akce nespokojených občanů. Ale teď je rád, že není v opozici, co zdokumentoval svým svérázným způsobem, po němž opět následovala salva smíchu. „Protože když vidím Okamuru, ten dneska žvanil nejvíc a každý si z něho dělá prdel.“ V opozici by tedy Babiš patrně trpěl. „Protože žvanit neumím. Teď jsem ministr a řídit mohu ten resort, dávám do pořádku finanční i celní správu. Březina – lihová mafie nás okradla o 6,7 miliardy, Ekol invest karuselové obchody o 4,5 miliardy. Od roku 2009 do roku 2013, když byl Kalousek ministrem financí, jsme přišli na podvodech o 70 miliard,“ sdělil.

Sex ve městě sleduji se ženou, ale většinou u toho usnu

V závěru talk show si udělal moderátor Kraus se svým hostem dnes populární selfie fotku. Při té příležitosti dal Babiš k dobru historku jak vyhrál flašku, kdy se vsadil s fitness trenérem, že se vyfotí společně s francouzským prezidentem Hollandem. „Oni ho teď moc nemají ve Francii rádi, protože jeho partnerka o něm napsala knihu o něm a má popularitu 13 procent. Když jsem ale na něj promluvil plynně francouzsky, tak mi řekl, že jsem skoro Francouz, že udělá, co já budu chtít,“ vysvětlil.

Martin Kraus pak otevřel téma Laury Janáčkové, která za ANO kandiduje v Praze a pozornost vzbudila výstředními billboardy, kdy se polonahá nechala vyfotit ve stylu televizního seriálu Sex ve městě. „Lauru Janáčkovou jsem pozval do své charitativní show, tak to byste mohli přijet spolu,“ ptal se Kraus. „No, klidně, pokud nebude v nekližé,“ opět pobavil Babiš. „Je to vynikající sexuoložka,“ sděloval Kraus. Babiš mu skočil do řeči. „To nevím. Vy s ní máte nějaké zkušenosti,“ ptal se poťouchle. „Čtu to o ní,“ konstatoval Kraus a ptal se Babiše, jestli četl její nejnovější knihu Muži chtějí milenky a zda využívá její rady. „Ne. My jsme se bavili o jejím kampani. Náš šéf marketingu z toho byl na mrtvici a chtěl to zamítnout. Přemýšlel jsem o tom, jaká bude reakce mezi lidmi. Má proti sobě silného soupeře, šéfa záchranky Schwarze. Upoutala, zaujalo to, mluví se o tom. Seriál Sex ve městě ženy sledují, včetně mé ženy. Dívám se ostatně i já, ale většinou ne až do konce, protože usnu,“ objasnil Babiš.

 

Poté přišel pro mnohé zlatý hřeb večera, kdy Andrej Babiš usedl za bicí (v předprogramu hrála kapela) a několikrát si za aplausu publika zabubnoval. Pak ještě několik minut podepisovat zájemcům knihu O Babišovi bez Babiše, kterou dostal ke svým kulatým narozeninám. Před odchodem dostal ministr financí ještě i dárek od ředitelky obecně prospěšné společnosti Universium Simony Svobodové, která mu věnovala ručně vyrobenou sošku Anděla.

Oldřich Szaban

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová