Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak socdemáci plánují atentát na Sobotku i koho Kalousek nachytal ve sněmovně na švestkách… Poslanec ANO se rozpovídal

26.09.2014
Jak socdemáci plánují atentát na Sobotku i koho Kalousek nachytal ve sněmovně na švestkách… Poslanec ANO se rozpovídal

Foto: ANO

Popisek: Martin Komárek v Liberci

Poslanec za ANO Martin Komárek, přestože sám je už dávno zvolen, doprovází před komunálními volbami své kolegy na spanilých jízdách po republice. Hnutí ANO jde totiž do komunálních voleb poprvé a v Liberci představilo před pár dny svoji kandidátku, kterou vede krajský předseda Tibor Batthyány. Na tiskovou konferenci k zahájení kampaně je přijel podpořit i poslanec, zvolený právě za Liberecký kraj, Martin Komárek, který mluvil do pléna a později se „uřekl“ i v kuloárech….

„Většina z našeho poslaneckého klubu zůstala normální. To znamená, že vidí svět jako normální lidi, ne jako politici. To, co ve sněmovně slyšíme, jsou často účelové kecy. My nejsme pokrytci a mluvíme normálně. Podle mě je to naše obrovská devíza,“ vysvětlil Komárek výhody nováčků v politice - jimiž všichni liberečtí kandidáti hnutí ANO do komunálních voleb jsou – z pohledu naskýtajícímu se z poslanecké lavice.

„Nevýhoda je v tom, že nás občas Kalousek nachytá na švestkách. Protože jsme se ještě úplně všechno nenaučili. Politika je řemeslo. Je ale důležitější inteligentní člověk, co něco zná, než podržtaška, co umí jen politické procesy. Ten se nikdy nic reálného nenaučí, na rozdíl od toho inteligentního člověka. My se chceme naučit rovnou politiku. Tu rozkrádací se učit nebudeme,“ objasnil bývalý politický komentátor.

Co ho přimělo dát se z novinařiny na politiku

„Jako novinář jsem dospěl k závěru, že voliči se vyčerpali, ztratili důvěru. Strany jsou mrtvé, spojené s klientelismem a že nastane podobná situace jako v Polsku nebo Slovensku. Do politiky vstoupí nový subjekt, buď populistický nebo extremistický, nebo někdo jako Donald Tusk, který jednak výborně vedl Polsko a také sebe sama až na prezidenta Evropy. Já jsem se stýkal s lidmi, kteří se o něco podobného pokoušeli, potkali jsme se s Babišem a nabídl mi spolupráci. Rozhodoval jsem se krátce, intuitivně, řekl mi: Když už to kritizuješ, budeš mít možnost to zkusit napravit. Tak jsem to risknul,“ řekl také Komárek.

A  je politika taková, jak si bývalý novinář myslel? „Já bych řekl, že v mnohém to odpovídá, strávil jsem v Poslanecké sněmovně hodně času, někdy říkám, že více než mnozí poslanci. Je to mnohem pracnější, než jsem si myslel. Práce poslance opravdu nespočívá v sezení a zvedání ruky. To by byly cvičené opice, protože zákony jsou předjednané. Mnohem horší je práce ve výborech, teď máme asi sto osmdesát bodů a ke každému bodu je sněmovní tisk o tloušťce sto stran. Příprava, pokud chcete být dobře informovaní o tom, o čem rozhodujete, je velice náročná. Těší mě práce v regionu, setkávání s lidmi, kde slyším neřešitelné příběhy kvůli naší státní správě. Je to práce na plný úvazek, takže chápu sociální demokracii, když nechtějí, aby hejtmani byli zároveň poslanci. Samozřejmě je něco jiného, když lékař nechce ztratit přehled o své práci a nechá si třeba nula celá dva úvazku,“ vysvětlil poslanec.

Chystá se prý svržení premiéra...

Později vyprávěl kolegům, co ho ve sněmovně také šokuje. „Nedávno jsme jeli někam autobusem, my z ANO a byli tam i poslanci z ČSSD. Úplně normálně se nahlas mezi sebou bavili, jaký je Sobotka idiot a jak by ho měli co nejdříve sundat,“ prozradil Komárek neveřejně s tím, že něco takového si on sám nedokáže představit - že by toto řekl o svém předsedovi, i kdyby ho nota bene nesnášel, což prý ostatně není pravda. Ještě dodal, jak nám prozradil náš zdroj, který byl u toho, že sociálně demokratickým zástupcům bylo evidentně úplně fuk, kdo je při snování jejich konspiračních plánů uslyší… Zdá se, že Sobotkovy dny ve funkci předsedy strany jsou sečteny a jeho straníci si na něj už brousí nože.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace