Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak socdemáci plánují atentát na Sobotku i koho Kalousek nachytal ve sněmovně na švestkách… Poslanec ANO se rozpovídal

26.09.2014
Jak socdemáci plánují atentát na Sobotku i koho Kalousek nachytal ve sněmovně na švestkách… Poslanec ANO se rozpovídal

Foto: ANO

Popisek: Martin Komárek v Liberci

Poslanec za ANO Martin Komárek, přestože sám je už dávno zvolen, doprovází před komunálními volbami své kolegy na spanilých jízdách po republice. Hnutí ANO jde totiž do komunálních voleb poprvé a v Liberci představilo před pár dny svoji kandidátku, kterou vede krajský předseda Tibor Batthyány. Na tiskovou konferenci k zahájení kampaně je přijel podpořit i poslanec, zvolený právě za Liberecký kraj, Martin Komárek, který mluvil do pléna a později se „uřekl“ i v kuloárech….

„Většina z našeho poslaneckého klubu zůstala normální. To znamená, že vidí svět jako normální lidi, ne jako politici. To, co ve sněmovně slyšíme, jsou často účelové kecy. My nejsme pokrytci a mluvíme normálně. Podle mě je to naše obrovská devíza,“ vysvětlil Komárek výhody nováčků v politice - jimiž všichni liberečtí kandidáti hnutí ANO do komunálních voleb jsou – z pohledu naskýtajícímu se z poslanecké lavice.

„Nevýhoda je v tom, že nás občas Kalousek nachytá na švestkách. Protože jsme se ještě úplně všechno nenaučili. Politika je řemeslo. Je ale důležitější inteligentní člověk, co něco zná, než podržtaška, co umí jen politické procesy. Ten se nikdy nic reálného nenaučí, na rozdíl od toho inteligentního člověka. My se chceme naučit rovnou politiku. Tu rozkrádací se učit nebudeme,“ objasnil bývalý politický komentátor.

Co ho přimělo dát se z novinařiny na politiku

„Jako novinář jsem dospěl k závěru, že voliči se vyčerpali, ztratili důvěru. Strany jsou mrtvé, spojené s klientelismem a že nastane podobná situace jako v Polsku nebo Slovensku. Do politiky vstoupí nový subjekt, buď populistický nebo extremistický, nebo někdo jako Donald Tusk, který jednak výborně vedl Polsko a také sebe sama až na prezidenta Evropy. Já jsem se stýkal s lidmi, kteří se o něco podobného pokoušeli, potkali jsme se s Babišem a nabídl mi spolupráci. Rozhodoval jsem se krátce, intuitivně, řekl mi: Když už to kritizuješ, budeš mít možnost to zkusit napravit. Tak jsem to risknul,“ řekl také Komárek.

A  je politika taková, jak si bývalý novinář myslel? „Já bych řekl, že v mnohém to odpovídá, strávil jsem v Poslanecké sněmovně hodně času, někdy říkám, že více než mnozí poslanci. Je to mnohem pracnější, než jsem si myslel. Práce poslance opravdu nespočívá v sezení a zvedání ruky. To by byly cvičené opice, protože zákony jsou předjednané. Mnohem horší je práce ve výborech, teď máme asi sto osmdesát bodů a ke každému bodu je sněmovní tisk o tloušťce sto stran. Příprava, pokud chcete být dobře informovaní o tom, o čem rozhodujete, je velice náročná. Těší mě práce v regionu, setkávání s lidmi, kde slyším neřešitelné příběhy kvůli naší státní správě. Je to práce na plný úvazek, takže chápu sociální demokracii, když nechtějí, aby hejtmani byli zároveň poslanci. Samozřejmě je něco jiného, když lékař nechce ztratit přehled o své práci a nechá si třeba nula celá dva úvazku,“ vysvětlil poslanec.

Chystá se prý svržení premiéra...

Později vyprávěl kolegům, co ho ve sněmovně také šokuje. „Nedávno jsme jeli někam autobusem, my z ANO a byli tam i poslanci z ČSSD. Úplně normálně se nahlas mezi sebou bavili, jaký je Sobotka idiot a jak by ho měli co nejdříve sundat,“ prozradil Komárek neveřejně s tím, že něco takového si on sám nedokáže představit - že by toto řekl o svém předsedovi, i kdyby ho nota bene nesnášel, což prý ostatně není pravda. Ještě dodal, jak nám prozradil náš zdroj, který byl u toho, že sociálně demokratickým zástupcům bylo evidentně úplně fuk, kdo je při snování jejich konspiračních plánů uslyší… Zdá se, že Sobotkovy dny ve funkci předsedy strany jsou sečteny a jeho straníci si na něj už brousí nože.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová