Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Po skandálu s lyžařským šampionátem Neumannová zase prudí Liberec

22.03.2013
Po skandálu s lyžařským šampionátem Neumannová zase prudí Liberec

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Kateřina Neumannová opět visí na každém rohu.

Kdysi úspěšná sportovkyně Kateřina Neumannová se zase dostala na Liberecku do středu dění. A to čtyři roky po lyžařském mistrovství světa, které sice dopadlo po sportovní stránce úspěšně, po ekonomické však naprostou katastrofou.

Podle mnohých za to mohla právě Neumannová, která nyní opět nenechává veřejnost na Liberecku chladnou. A spustila tak znovu řadu kontroverzí.

Nyní se Neumannová vrátila jako hlavní tvář norské společnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Ta je přitom spojována s klamavými obchodními praktikami. V současné době se po Liberci pohybují propagační plakáty se sedmi podobiznami někdejší lyžařské legendy.

„Malý problém“, který se už odstranil

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Neumannová nezanechala za sebou dluhy čítající přes devadesát milionů korun z libereckého lyžařského šampionátu. Na něm Neumannová pracovala jako vrcholná manažerka a prezidentka organizačního výboru. Proto za vznik ekonomické blamáže vidí veřejnost právě ji.

Zatímco občané se na Liberecku bouří, sama Neumannová na marketingové spolupráci s NaturaMed Pharmaceuticals nevidí nic špatného. „S využíváním firmy mých fotografií na propagačních letácích jsem souhlasila.  Právníci mě upozornili, že u společnosti byl v minulosti malý problém, ale už se vyřešil,“ komentuje celou situaci Neumannová.

NaturaMed Pharmaceuticals se kromě jiného dostala v roce 2010 do křížku se zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Firma podle inspekce uváděla při obchodech se svými výrobky nejednoznačné a nesrozumitelné informace.

Klamavé praktiky?

Neumannová na letácích norské společnosti nabízela jedno balení kapslí z lososů pouze za poštovné a balné. Zákazníci si mohli myslet, že se jedná o jednorázovou akci. Jenže ve skutečnosti vstoupili do předplatitelského programu a Norové jim posílali další balení. To ovšem už za plnou cenu.

Inspekce proto v roce 2010 upozornila na klamavé praktiky společnosti, která si nárokovala peníze za rybí kapsle, které si zákazníci neobjednali.

Řadu Liberečanů znepokojuje, že po lyžařském šampionátu Neumannová ještě svolila k marketingové akci působící na Liberecku. Neumannová však uvedla, že nemůže ovlivnit, kam jsou reklamní materiály rozesílány. „To jde mimo mě, o tom rozhoduje firma,“ tvrdí. A dodává: „Výrobek, který propaguji je v pořádku. Sama jsem ho brala.“

Tomáš Novotný

 

Vložil: Anička Vančová

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace