Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Krajští úředníci zápolili ve sportu: Sportovky na koupališti v Chrastavě se nesly v duchu přátelství a fair play

03.06.2014
Krajští úředníci zápolili ve sportu: Sportovky na koupališti v Chrastavě se nesly v duchu přátelství a fair play

Autor: Liberecký kraj

Popisek: Půťky u ruských kuželek

Pod záštitou ředitele Krajského úřadu LK René Havlíka se minulý týden v areálu koupaliště v Chrastavě uskutečnil již 4. ročník meziodborových sportovních her krajských úředníků. Ze 17 odborů postavilo pětičlenné soutěžní družstvo 13 z nich, což je zatím největší účast v historii této krajské olympiády úředníků.

Na start v pěti náročných disciplínách - beach volejbal, ping- pong (nikoli stolní tenis) střelba ze vzduchovky, plavba v kánoi, házení šipek na terč a ruské kuželky, se postavilo na 70 odhodlaných závodníků, včetně ředitele úřadu, a desítka rozhodčích a pořadatelů.

„Nejde ani tak o výsledky, ale o legraci, sportovní vyžití amatérských sportovců a také o vytvoření přátelské atmosféry mezi lidmi, kteří se na úřadě mnohdy ani nepotkají,“ vysvětlil smysl her René Havlík.

Účastnila se i kancelář hejtmana

Svědčí o tom i premiérová účast odboru Kancelář hejtmana, který postavil pětičlenný, v konkurenci jediný ryze dívčí tým, který napoprvé pod názvem Půťky (od Půty) obsadil těsně 13 místo a zaslouženě bral Cenu útěchy. Věrka, Kristýna, Marcela, Linda a Míša dosáhly i několika skvělých individuálních výkonů, když například v kategorii dívčích dvojic na kánoi obsadily suverénně první místo.

Hodně emotivní byla právě jízda na kánoi, kde v průběhu závodu musel háček z lodi vystoupit na břeh, uběhnout 30 metrů a na druhé straně koupaliště znovu nastoupit. Podařilo se, nikdo se ke smutku fotografů „neudělal“. Obdobně podceňované mužstvo Kanceláře ředitele překvapilo výkonem ve volejbale, v němž slavila taktika odbíjení – přes síť na první. Hodně potrápily účastníky ruské kuželky. Kdysi populární společenská hra s koulí na drátě, která byla téměř u každé pořádné výletní restaurace, pomalu skomírá, a tak bylo dosaženo mnoho nul, tedy ani jedna trefená kuželka.

Vyhráli všichni

Slavnostní bylo oceňování vítězů, nikdo neodešel s prázdnou, ředitel důsledně dbal, aby oceňovaní převzali jak perníkové medaile a diplomy, tak dřevěné jojo s logem kraje. „Hravé jojo bylo symbolem našich sportovních her, jistě si s ním účastníci nebo jejich děti rádi pohrají i doma,“ komentoval vyhlášení výsledků ředitel s tím, že děkuje vše pořadatelům za krásný slunečný den, pohodu a fair play.

„A za rok znovu do dresů na jubilejních pátých Sportovních hrách Krajského úřadu Libereckého kraje,“ zakončil úspěšné klání René Havlík.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace