Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Železniční stanice v Rynolticích na Liberecku je nejhezčí

26.12.2013
Železniční stanice v Rynolticích na Liberecku je nejhezčí

Autor: profimedia.cz

Popisek: Vlak, ilustrační foto

Víte, jaké je nejkrásnější nádraží ČR 2013? V sedmém ročníku soutěže o titul Nejkrásnější nádraží v České republice nejvíce hlasů získala železniční stanice v Rynolticích na Liberecku. Vítěz byl nedávno slavnostně vyhlášen v Senátu Parlamentu České republiky.

V sedmém ročníku soutěže o titul Nejkrásnější nádraží v České republice nejvíce hlasů získala železniční stanice v Rynolticích na Liberecku. Soutěž pořádá občanské sdružení Asociace Entente Florale CZ – Souznění. Snaží se tak majitele nádraží motivovat k dobré péči o ně.

Vítěz byl slavnostně vyhlášen v Senátu Parlamentu České republiky 12. prosince 2013.  Stala se jím stanice Rynoltice v Libereckém kraji. Cenu Pohádkové nádraží získaly železniční stanice Včenička a Horní Lipová, ocenění za vynikající spolupráci obce a veřejnosti v soutěži získaly stanice Nedvědice a Grygov. Při slavnostním vyhlášení bylo vylosováno také deset hlasujících, kteří získali vstupenky do Království železnic. Organizátoři ankety potvrdili, že bylo přijato celkem 7064 platných hlasů.

Autoři prostřednictvím soutěže chválí dobrou práci lidí, kteří o svá nebo svěřená nádraží dobře pečují a dávají tak dobrý příklad ostatním. Smyslem soutěže je zlepšit stav našich nádraží a ocenit vzornou péči a květinovou výzdobu. Velkým přínosem je spolupráce se Správou železniční dopravní cesty pod vedením ředitele Jiřího Koláře a se zástupci Českých drah.

Jednotliví finalisté získali ocenění za následující počiny...

Běšiny v Plzeňském kraji | Za zdařilou rekonstrukci, kvalitní péči o objekt stanice a za pěknou květinovou výzdobu
Červený Kostelec v Královéhradeckém kraji | Za příhodnou barevnost fasády, vstřícnou obsluhu, provázanost s návaznou dopravou a čisté, upravené prostředí.

Český Brod ve Středočeském kraji | Za zdařilou rekonstrukci památkově cenné budovy ve stylu „geometrické moderny s prvky kubismu“, provázanost s návaznou dopravou a výbornou péči o stanici a její okolí.
Český Těšín v Moravskoslezském kraji | Za zdařilou rekonstrukci památkového objektu na pomezí tří zemí a za kvalitní péči o její prostředí.

Grygov v Olomouckém kraji | Za kvalitní a citlivou opravu památkově chráněných budov na hlavní trati, za přívětivou obsluhu, velmi pěknou květinovou výzdobu a za vynikající spolupráci obce a veřejnosti v soutěži.
Nedvědice z Jihomoravského kraje | Za zdařilou opravu objektu a velmi dobrou péči o něj, za bohatou květinovou výzdobu, laskavý vstřícný personál a za vynikající spolupráci obce a veřejnosti v soutěži.
Veřovice v Moravskoslezském kraji | za kvalitní opravu, čistotu a pěkně upravené okolí.

Titul Pohádkové nádraží získaly stanice Včelnička a Horní Lipová

Včelnička v Kraji Vysočina na jindřichohradecké úzkokolejce za službu, kterou odvedla v době prosperity místního zemědělství a sklárny, s poděkováním vlastníkům tratě za velmi dobrou péči o objekt a paní Jiřině Kukačkové za obětavou péči o čistotu okolí a útulnost stanice a stanice Horní Lipová v Olomouckém kraji, ležící na trati slezského Semmeringu, za přívětivé prostředí, milý personál, obdivuhodné muzeum a zachovaný historický kolorit s prvorepublikovou atmosférou.

Prestižní titul Nejkrásnější nádraží roku 2013 získává železniční stanice Rynoltice v Libereckém kraji za příkladnou péči o budovu a její okolí, za zázračnou proměnu čekárny a za pravou nádražáckou duši Květu Slabou, která nad stanicí bdí.

Spoluvyhlašovateli soutěže jsou Mikroregion Konstantinolázeňsko, občanské sdružení Plzeňská dráha a občanské sdružení ŽelPage, spolupracují akciová společnost České dráhy, státní organizace Správa železniční dopravní cesty, občanské sdružení Posázavský Pacifik, akciová společnost Království železnic a další.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace