Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Liberecký kraj: Na veletrhu Holiday World 2013 získal dvě prvenství

14.02.2013
Liberecký kraj: Na veletrhu Holiday World 2013 získal dvě prvenství

O víkendu 16. - 17. února skončila jedna z nejvýznamnějších událostí v oblasti cestovního ruchu v České republice roku 2013 - mezinárodní veletrh HOLIDAY WORLD.

Veletrh se konal již po dvaadvacáté, opět v areálu pražského holešovického výstaviště. Společně s veletrhy GOLF SHOW a TOP GASTRO se na Výstavišti představilo celkem 894 vystavovatelů, kteří letos přilákali 33 356 návštěvníků. Na trojlístku veletrhů bylo zastoupeno 46 zemí vystavujících na ploše 23 400 m2.

Součástí veletrhu bylo i vyhlášení vítězů internetové ankety Kraj mého srdce 2012, ve které se letos poprvé vybíraly turisticky nejoblíbenější kraje České republiky. Cílem ankety bylo podpořit domácí cestovní ruch, získat názor široké veřejnosti a zjistit současnou oblibu jednotlivých částí republiky u respondentů. Celkem se historicky prvního ročníku zúčastnilo 4 697 hlasujících z celé republiky, kteří on-line přidělovali svůj hlas jednotlivým krajům v sedmi kategoriích.

„Libereckému kraji se podařilo získat dvě prvenství, a to v kategoriích Zimní dovolená a Adrenalin. Pěkné čtvrté místo, které může být příležitostí pro příští ročníky ankety, jsme obdrželi v kategorii Letní dovolená a Pěší turistika,“ uvedla náměstkyně hejtmana Hana Maierová.

První dva dny byly tradičně určeny odborníkům, ale o víkendu se Výstaviště otevřelo široké veřejnosti a proměnilo se v magický prostor plný turistických nabídek, soutěží, besed, promítání a dalších nevšedních zážitků. Partnerem veletrhu bylo historicky vůbec poprvé hlavní město Praha.

Stánek Libereckého kraje byl tentokrát laděn do stylu zámeckého pokoje šlechtického sídla rodu Rohanů. Rok 2013 je totiž rokem francouzských a francouzsko-belgických šlechtických rodů, které sídlily v Českých zemích, a Rohani byli bezpochyby jedním z nejvýznamnějších.

Na stánku byl reprezentován jak Liberecký kraj jako celek, nechybělo však zastoupení jednotlivých turistických regionů – Jizerských hor, Českolipska a Českého ráje.

Kromě široké škály propagačních materiálů se na stánku jako již tradičně soutěžilo. Výherci vědomostních kvízů týkajících se Libereckého kraje si mohli odnést nejen krásné věcné ceny, např. ve formě voucherů, nezapomenutelným zážitkem pro ně jistě byla i přítomnost čerta a čaroděje Archibalda ze Starých hradů, kteří losování doprovázeli svým neotřelým komentářem. Sobotní program zpestřil svým příjezdem vévoda Albrecht z Valdštejna.

O krásné chvíle s vážnou hudbou se postarala mladá houslistka Eva Schäferová, studentka Pražské konzervatoře, k dobré náladě jistě přispěla i ochutnávka francouzských vín, medicinálních vín Kitl a dalších pochutin.

(zdroj: Liberecký kraj, web)

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace