Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Liberci ódéesáci nazvali kolegyni pí..., Pavel a Tomáš Plocovi se dali do bratrovražedného boje. Drsný předvolební sever

03.09.2013
V Liberci ódéesáci nazvali kolegyni pí..., Pavel a Tomáš Plocovi se dali do bratrovražedného boje. Drsný předvolební sever

Autor: archiv IW

Popisek: Ivana Weberová, někdejší poslankyně, se na kandidátku nedostala a byla vystavena urážkám.

Při sestavování kandidátek před volbami do Poslanecké sněmovny uvnitř ODS přituhuje. K ostrému střetu došlo například v pátek na regionálním sněmu ODS Libereckého kraje, kdy byla z kandidátky vyřazena dosavadní poslankyně Ivana Weberová a na její adresu padaly velmi sprosté urážky.

Jednoduše šlo o boj, kdo za jaké oblastní sdružení obsadí místa na kandidátce. V Libereckém kraji jsou čtyři oblastní sdružení odpovídající okresům: Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec a Semily.

Pavel proti Tomášovi. Bratrský souboj o parlament

Dvě nejvýznamnější politické strany v novodobé historii České republiky, ODS a ČSSD, obhajují v nadcházejících volbách v Libereckém kraji dva poslanecké mandáty. Favorit voleb – sociální demokraté - nasadili na pozici lídra bývalého skvělého skokana na lyžích Pavla Ploce. U občanských demokratů se jméno Ploc vyskytuje taktéž, z třetího místa kandidátky se bude o hlasy voličů ucházet exstarosta Harrachova Tomáš Ploc, bratr Pavla. „Žádná rodinná dramata ale neočekávejte. Jsem přesvědčen, že náš souboj bude veden v duchu fair play, jak jsme ostatně oba dva coby bývalí aktivní sportovci zvyklí,“ podotkl Pavel Ploc.

Sázka na starosty

Obě velké strany se v Libereckém kraji opírají o starosty či místostarosty. Dvojkou sociálních demokratů je liberecká primátorka Martina Rosenbergová, trojkou Lukáš Pleticha, který v minulosti zastával funkci jabloneckého místostarosty. Lídryní občanských demokratů je Hana Moudrá, starostka České Lípy, dvojkou místostarosta Českého Dubu Martin Bobek.

Rozkol na regionálním sněmu ODS

V duchu fair play se však podle informací Parlamentních listů.cz nevedl liberecký krajský sněm občanských demokratů, který rozhodoval o složení kandidátky do předčasných voleb. Liberecká a semilská organizace se spojily proti ambicióznímu Jablonci. „Štve je totiž, že je jablonecká oblast na rozdíl od nich úspěšná,“ uvedl zdroj z ODS Parlamentním listům.cz. Jablonecká ODS má primátora Jablonce Petra Beitla, senátora Jaroslava Zemana a v minulých parlamentních volbách vykroužkovali voliči až do poslanecké sněmovny ředitele jablonecké nemocnice Víta Němečka a advokátku Ivanu Weberovou rovněž z Jablonce.

Exposlankyni Weberovou vyštípali z kandidátky

„Během sněmu útočili na Víta Němečka, který však ataky ustál a získal čtvrté místo na kandidátce,“ upozornil člen ODS. Horší pocity zažila Ivana Weberová. „Na tu pokřikovali a na volební lístek u jejího jména kreslili kosočtverce a vulgárně ji uráželi. To je opravdu úroveň členů konzervativní strany. Báli se, že by jí lidé zase dávali preferenční hlasy a díky nim se zase dostala do poslanecké sněmovny, zatímco je by nikdo nevolil,“ rozhořčeně konstatoval občanský demokrat Parlamentním listům.cz. Nejagresivnější byli údajně exposlanci Mach a Hasil.

Weberová nakonec na kandidátce není. Kvůli nechutnému chování některých členů z Liberce a Semil opustili sněm členové ODS z Jablonce a značná část z České Lípy.

Oldřich Szaban, Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace