Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Světová hvězda Orlando Bloom si od natáčení fantasy seriálu odskočil na libereckou radnici a...

08.03.2018
Světová hvězda Orlando Bloom si od natáčení fantasy seriálu odskočil na libereckou radnici a...

Autor: město Liberec

Popisek: Orlando Bloom se zvěčňuje do liberecké kroniky

FOTOGALERIE Liberec se stal z kraje roku opět cílem filmařů z Hollywoodu. To dává tušit, že přízeň štábů si město pod Ještědem udrží i letos. V sobotu 3. března natáčela na vlakovém nádraží americká produkce část osmidílného seriálu Carnival Row. Temné fantasy detektivce vévodí hollywoodský herec Orlando Bloom jako detektiv a modelka a herečka Cara Delevingne v roli podezřelé víly. Oba do Liberce přijeli a v průběhu natáčení si udělali čas na to, aby se setkali s náměstkem primátora Ivanem Langrem a podepsali se do kroniky města.

„Těžko to krátké setkání s Orlandem Bloomem a Carou hodnotit jinak, než že to pro mě byla velká pocta, protože to se opravdu nepoštěstí každý den. A je rovněž milé slyšet, že se jim v ČR líbí. Podpis do kroniky města nám věnovali s potěšením. Budou tam mimo jiné ve společnosti skvělého režiséra Rona Howarda, celé řady velvyslanců, biskupa, kardinála a čestných občanů města. Opravdu dobrá společnost,“ řekl náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Legolas uvízl v ČR, už ho tu máme půl roku

Představitel elfa Legolase z trilogie Pán prstenů, Willa Turnera z Pirátů z Karibiku nebo Parida z Tróji, britský herec Orlando Bloom natáčí v Česku už půl roku. V Liberci byl teď úplně poprvé. Zajímal se například o to, jestli je Liberec vyhledávanou turistickou destinací. Pochválil také historickou podobu vlakového nádraží, konkrétně tedy prvního nástupiště, které si filmaři už oblíbili. Při podpisu do kroniky poděkoval za přátelský přístup města a jeho filmové kanceláře a umožnění natáčení.

V říjnu přiletěl za Orlandem do Česka jeho šestiletý syn Flynn, od té doby je v Praze s ním a bydlí spolu v pronajatém bytě Praze na Malé straně, přesněji podle fotografií na Újezdě. Flynn je výsledkem soužití Orlanda Blooma a herečky Mirandy Kerr. V roce 2010 se za velkých fanfár vzali, aby se pak v roce 2013 již s méně fanfárami rozvedli. Za Orlandem přiletěla i jeho bývalá partnerka Katy Perry, popová zpěvačka první ligy. Bulvár spekuluje o tom, že se k sobě Katy s Orlandem vrátí. Katy Perry tak navštívila Prahu podruhé. Poprvé před třemi lety v Praze pořádala megakoncert. Ale za celou dobu nevystrčila z hotelu nos. Teď ji Orlando Bloom, kterého není problém potkat v Praze v hospodě na pivu, vytáhl do města.

Uprchlíci z pohádkové říše

Osmidílný seriál Carnival Row s hvězdným obsazením se odehrává ve fiktivním neoviktoriánském městě, do něhož začnou prchat mystičtí tvorové ze svojí země zmítané válkou. Ve městě začíná stoupat napětí mezi jeho obyvateli a novými uprchlíky. Hlavní zápletkou je vražda, kterou vyšetřuje právě postava Orlanda Blooma a ze které je podezřelá víla, kterou ztvárňuje Cara Delevingne.

Příští rok bude premiéra

Na režisérské židli se usadil Paul McGuigan (Hra o smrti, Nabít a zabít, nebo Miluj mě, prosím). Točí se v Praze, Liberci, ale také v jeho okolí, například na frýdlantském a sychrovském zámku. Premiéra seriálu je naplánována na příští rok. Pavlína Sacherová z liberecké Filmové kanceláře pro Deník.cz řekla: Produkce už natáčela v Českém ráji. Vyhledávají vhodné lokality po celé republice. Nám posílají specifické požadavky, co za prostředí hledají a my jim dáváme tipy. Také jim pomáháme s vyřízením administrativy a různých povolení, které jsou k natáčení potřebné." 

 

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace