Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když brutální vrazi zůstanou na místě činu, přivolají pomoc a „zachraňují“ oběti… Letošní liberecké vraždy mají společný jmenovatel

01.02.2018
Když brutální vrazi zůstanou na místě činu, přivolají pomoc a „zachraňují“ oběti… Letošní liberecké vraždy mají společný jmenovatel

Autor: TV Prima / repro

Popisek: Policie ve večerce v libereckých Vratislavicích

KRIMI Liberečtí kriminalisté vyšetřili v lednu dvě vraždy, které mají společný jmenovatel. Spojuje je fakt, že vrazi zůstali na místě činu, tragickou událost sami nahlásili a své oběti měli resuscitovat. Aby se někdy z oznamovatele tak závažného činu stal obviněný, muži zákona tady nepamatovali. Jeden příběh se odehrál na Turnovsku v obci Přepeře, druhý v liberecké části Vratislavice.

Když na tísňovou linku záchranářů zavolal toho dne muž a žádal výjezd lékaře ke své 54leté matce, dispečerka nemohla tušit, že mluví s vrahem. Do obce Přepeře na Turnovsku vyslala posádku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Syn uvedl, že jeho matka v důsledku špatného zdravotního stavu zkolabovala, a tak mu do příjezdu záchranky žena na tísňové lince ještě pomáhala s resuscitací po telefonu. Po příjezdu si ženu převzali profesionální zdravotníci a v resuscitaci pokračovali.

Podezření se potvrdilo

Životní funkce se záchranářům ale už nepodařilo obnovit a konstatovali úmrtí. Navíc bylo nutné zklidnit syna, který je přivolal, protože si počínal značně agresivně.  Když byla u mrtvé objevena na těle zranění, která si těžko mohla způsobit sama,  byli k úmrtí povoláni i krajští kriminalisté, kteří nařídili provést soudní pitvu. Jejich podezření, že jde o násilný trestný čin,  závěry pitvy potvrdily. Svědecké výslechy z okolí bydliště, v kterých byl syn označen jako místní násilník, který svoji matku brutálně mlátil už delší dobu, obrátily pozornost k synovi.  Podle všeho po předešlé hádce a pod vlivem alkoholu svou matku fyzicky napadl a následně ji usmrtil. Teď mu hrozí až osmnáct let ve vězení. 

Ze zachránce se vyklubal vrah

Také u první vraždy v tomto roce, která se stala 5. ledna 2018 ve večerce v liberecké části Vratislavice, čtyřicetiletý muž nejprve ubodal prodavačku z vietnamské komunity, pak sám přivolal policisty a vydával se nejen za jednu z obětí trestného činu, ale i „poskytovatele“ první pomoci smrtelně zraněné ženy.  Původně uvedl, že prodavačku napadl nožem neznámý útočník, a když se ji snažil bránit, napadl i jeho. Po útoku měl, podle svého tvrzení, pachatel ještě s jedním mužem, čekajícím před prodejnou, utéct přes protilehlý most. Zraněný muž dal policistům i částečný popis údajných pachatelů. Podezření, že lže, pojali policisté, když ho poprvé vyslechli v nemocnici. Byla to pro ně nová zkušenost. Nepamatovali, že by se někdy z oznamovatele tak závažného činu stal obviněný.

Ze zraněné oběti brutálním vrahem

Muž šel podle kriminalistů do večerky loupit.  Policie zatím neví, zda si vlastní zranění způsobil sám, nebo ho poranila v sebeobraně prodavačka. Každopádně mu hrozí 15 až 20 let nebo dokonce výjimečný trest, protože bylo konstatováno, že skutek provedl obzvlášť trýznivým způsobem z důvodu majetkového prospěchu. Muž z Liberecka nebyl pro policisty nepopsaným bílým listem. V minulosti byl již trestně stíhán pro krádeže. K vraždě ho přiměla tíživá finanční situace. TV Prima uvedla, že muž měl ještě před třemi lety práci a dokonce kandidoval do místního zastupitelstva, zvolený však nebyl. Potom spadl na samé dno a skončil na ubytovně. 

Vložil: Jana Maisnerová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace