Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Silvestrovský rámus je noční můra a hrozný stres pro zvířata: 31. 12. bez petard a rachejtlí, vyzývá Zoo

29.12.2017
Silvestrovský rámus je noční můra a hrozný stres pro zvířata: 31. 12. bez petard a rachejtlí,  vyzývá Zoo

Autor: Zoo Liberec

Popisek: Žirafáček Isiolo, narozený letos v červenci, prosí: žádné petardy

FOTOGALERIE Liberecká Zoo vyzývá občany, aby se připojili k myšlence "Silvestr bez petard a rachejtlí". „Sami se každoročně na vlastní oči přesvědčujeme, jakou noční můrou a stresovou zátěží jsou pro zvířata v zoo, v centru ARCHA i pro volně žijící zvěř hlasité oslavy příchodu nového roku. Zábavní pyrotechnika pro mnohá zvířata znamená strach, úzkost a zděšení. Některá se mohou během silvestrovských oslav zaběhnout, zranit nebo dokonce zahynout,“ píší pracovníci zoologické zahrady.

A dodávají: „Příkladem může být jedinec orla mořského, který v minulých letech v důsledku stresu z petard narazil do pletiva voliéry a vážně se poranil. Odpustit si rachejtle je maličkost, která hodně pomůže nejenom našim dravým ptákům. Všem, kteří letos tvorbu barevných a hlasitých ohňostrojů vynechají, liberecká zoo moc děkuje.“

Na Štědrý den zavítal do zoo rekordní počet návštěvníků  

Zoologická zahrada Liberec zůstala stejně jako v předchozích letech otevřena pro veřejnost i na Štědrý den. Přestože byla i letos zachována zkrácená otvírací doba pokladen, do zoo zavítal rekordní počet návštěvníků. Čekání na Ježíška si přišlo zkrátit neuvěřitelných 7233 lidí.

Jako dárek pod stromeček si Zoo pro návštěvníky přichystali dobrovolné vstupné. Přestože mohly rodiny s dětmi navštívit nejstarší zoo v Čechách zcela zdarma, většina z nich nám také nadělila a do zoo pokladničky přispěla více než 130.000 Kč. Návštěvníci přinášeli také dobroty pro zvířata. V prostorách pokladen pro ně zanechali více než 400 kg ovoce a zeleniny, ořechů a sušených plodů.

Na Silvestra i Nový rok má Zoo otevřeno

Otevřeno je jako každý den v tuto roční dobu od 09:00 do 16:00. Pozor, pokladna zavírá 60 minut před zavírací hodinou - tedy v 15:00; a pavilony se zavírají 15 minut před zavírací hodinou - tedy v 15:45. Hezký způsob, jak strávit s dětmi třeba silvestrovské či novoroční odpoledne. Ale bez petard! Podívejte se do galerie na letošní přírůstky, žirafáčka a rysata.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Jana Maisnerová

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace