Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Soutěž o výrobu ozdob na městský vánoční stromek skončila. V neděli se strom rozsvítí a uvítá nadcházející advent

24.11.2017
Soutěž o výrobu ozdob na městský vánoční stromek skončila. V neděli se strom rozsvítí a uvítá nadcházející advent

Autor: MěÚ Liberec

Popisek: Perníček na stromeček

Statutární město Liberec vyhlásilo soutěž o výrobu vánočních ozdob na liberecký smrk už podruhé. „Loni se nám sešlo asi osmdesát vydařených kousků, letos jsme u čísla 91. Těší mne, že se zapojují děti z mateřských i základních škol z Liberce, protože jim patří vánoční čas především," uvádí primátor města Tibor Batthyány.

Všechny došlé ozdoby, které musejí splňovat kritéria na materiál a velikost tak, aby je bylo možné viditelně umístit do venkovních podmínek, jsou vystaveny na chodbách historické radnice. Dnes z nich vybrali náměstci a primátor města padesát. V úterý dopoledne přijede na náměstí vánoční strom a začne jeho zdobení. „Musím upřímně přiznat, že jak loni, tak letos mám problém, kterých deset ozdob vybrat, všechny jsou totiž originální. Ale zhostím se toho a určitě vyberu," komentuje primátor Tibor Batthyány při výběru ozdob.

Smrk z ulice Broumovská

„Letošním libereckým vánočním stromem je smrk ztepilý z ulice Sametová na Broumovské. Strom se zkrátí na velikost 14,5 metru, což je délka, která umožňuje zajistit dostatečnou statiku a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Na tuto délku je koncipován i podzemní stojan na náměstí Dr. E. Beneše,“ vysvětluje mluvčí radnice Jana Kodymová. Každý strom se z bezpečnostních důvodů zkracuje na tuto velikost.

Tradiční výstava

Ostatní ozdoby zůstanou v historické radnici nadále. Od 1. prosince se k nim přidá tradiční výstava Vánoce očima dětí, která prezentuje tvorbu dětí z libereckých mateřských škol v celkovém pojetí vánoc a vánočního času.

V neděli rozsvícení stromku

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se koná tuto neděli 26. listopadu od 17.00 hodin. Doprovodný program začne už od 16.30 hodin.

 

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace