Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Smrtící virus ohrožuje 7 miliard lidí. V Liberci se pokusí tuto zkázu odvrátit. Kanadský filmový štáb zde bude natáčet seriál 12 opic

10.08.2017
Smrtící virus ohrožuje 7 miliard lidí. V Liberci se pokusí tuto zkázu odvrátit. Kanadský filmový štáb zde bude natáčet seriál 12 opic

Autor: YouTube / repro

Popisek: Seriál 12 opic

James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil... A podle toho, jak to vypadá v Severočeském muzeum v Liberci, je jasné, že další části tohoto příběhu budou pokračovat právě tady. 4. série kanadského sci-fi seriálu 12 opic, který vzniká na motivy stejnojmenného filmu s Brucem Willisem ve spolupráci společnosti Stillking Films a amerického studia NBC, se bude natáčet právě v těchto místech.

Zajímavostí je, že děj scénáře je napsán přímo do současnosti, a proto si Severočeské muzeum zahraje samo sebe. „V seriálu zůstane Severočeským muzeem, budeme tam mít i svoje logo," prozradil ředitel muzea Jiří Křížek.

Filmové město skrývá relikvii

Liberecké muzeum je mezi filmaři všeobecně oblíbené. V posledních pěti letech se tady točilo každý rok. „Naposledy se muzeum proměnilo na polytechnický ústav, kde pracuje Albert Einstein,“ doplnil ředitel. Natáčení filmů je pro muzeum dobrou reklamou, která se může pozitivně odrazit v návštěvnosti. Zájem filmařů má pro muzeum také zajímavý finanční přínos.

Filmovou turistiku město Liberec podporuje. Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu libereckého magistrátu aktivně pracuje s projekty, které se v Liberci natočily. Na webu www.visitliberec.eu v kategorie „filmová místa“ najdou filmoví fanoušci přehled míst, která už si v minulosti filmaři pro své projekty vybrali. V současné době se dokončují práce na filmové stezce, která známí místa v Liberci představí z pohledu historického seriálu GENIUS, který se v Liberci natáčel na přelomu letošního roku.

Z důvodu natáčení bude omezen provoz muzea pro návštěvníky. Do 18. srpna bude pro veřejnost uzavřen prostor v přízemí, kde v současné době probíhá výstava podmaleb na skle Vincence Jankeho. Filmaři si zde vytvoří vlastní expozici, ve které se odehraje jedna z klíčových scén nové řady seriálu – hlavní hrdinka Jennifer odtud uloupí starou relikvii, s jejíž pomocí mohou, dle legendy, hrdinové sci-fi seriálu zachránit svět před zkázou, která mu v tomto příběhu hrozí. Ostatní výstavy zůstanou pro veřejnost přístupné. Celé muzeum se pak pro veřejnost uzavře v úterý 15. srpna, ale pouze na jeden den.

Z Detroitu až do Liberce

Televizní sci-fi mysteriózní dramatický seriál 12 opic vychází ze stejnojmenného filmu režiséra Terryho Gilliama z roku 1995. Seriál vysílala od ledna 2015 americká televizní stanice Syfy. První dvě řady byly 13dílné, třetí řada měla už jen 10 dílů. V březnu 2017 televize ohlásila čtvrtou, poslední řadu s datem premiéry v roce 2018.

V hlavních rolích příběhu, jehož pilotní díl se natáčel v Detroitu v Michiganu, vystupují Aaron Stanford, kterého české publikum může znát z druhého dílu X-Mena, kde hrál horkokrevného mutanta Pyra, nebo Amanda Schull, která si zahrála po boku Johna Travolty ve snímku Já, pomsta. Mimo Liberec filmaři natáčejí také v přírodní soutěsce „Adamovo lože“ na Hruboskalsku nebo na hradu Křivoklátě či na zámku v Libochovicích.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace