Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů… Nejen nedávno přejmenovaný park Clam-Gallasů v Liberci uchvacuje květinami

04.08.2017
Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů… Nejen nedávno přejmenovaný park Clam-Gallasů v Liberci uchvacuje květinami

Autor: www.liberec.cz

Popisek: Zahrada u libereckého zámku

Město Liberec je v těchto mozaikou barev a vůní. Bohatou paletou květin se může chlubit park Clam-Gallasů. Navíc po dobu prázdnin je zahrada spojující zámeček, bývalou oblastní galerii a park zpřístupněna a zve k příjemným procházkám. Město také osázelo různé lokality trvalkami, pelargoniemi a na četných místech mohou lidé objevit nejen truhlíky s převislými květinami, ale například i oku lahodící záhony plné barevné pestrosti.

„Park Clam-Gallasů u Komenského ulice se záhony růží, modré levandule na náměstí Českých bratří, záhon u vlakového nádraží i park na Rybníčku přinášejí v těchto dnech potěchu oku i duši. Město Liberec zároveň osadilo betonové, léta nevyužívané, truhlíky za Domem kultury a na cestě k České besedě v dolním centru města. Tady se daří šedivým čistcům a řebříčkům,“ uvedla mluvčí města Jana Kodymová.

Péče je nutná

Městskou lokalitu na Bídě pak osvěžily převisy umístěné na zábradlí podél řeky Nisy. Do budoucna přibyde ještě levandulový záhon na ostrůvku zastávky městské hromadné dopravy u Plazy a modrými hortenziemi se zalije prostor za kulturním domem.

„Ráda bych zmínila přínos organizace Tulipan. Její klienti nám pomáhají s mytím uměleckých objektů na veřejném prostoru ve městě, jako například sousoší želviček na Fűgnerově ulici. Stejně tak nemalý díl práce mají liberecké Komunitní práce, které nám celý červenec pomáhají s údržbou zpřístupněného parku u libereckého zámečku,“ uvedla náměstkyně primátora Karolína Hrbková.

park_liberec

Park v Liberci hýří barvami

Zahrada u libereckého zámku je otevřená

Po dobu dvou letních měsíců je také pro obyvatele města i turisty přístupná zahrada spojující zámeček, bývalou oblastní galerii a park Clam-Gallasů, který je v těchto dnech rovněž přírodní oázou klidu. „Už po měsíci otevření průchodu parkem se nám dostává kladné zpětné vazby, osvědčilo se to a tak na konci srpna požádám radu města o prodloužení výpůjčky na dobu neurčitou,“ sdělila náměstkyně primátora pro životní prostředí, veřejnou zeleň a cestovní ruch Karolína Hrbková. Další prodloužení výpůjčky pozemku v zahradě u libereckého zámku bude řešeno dodatkem ke smlouvě. Současné bezplatné užívání tohoto pozemku je ošetřeno do 30. srpna.

Nejprve se muselo uklidit

 „Jsem moc ráda, že jsme se s jednatelem dohodli, a došlo tak k propojení pro pěší do parku Clam-Gallasů a do ulice Komenského a Gutenbergovy. V této atraktivní lokalitě, v centru města, je to největší park. Mnoho lidí tady tráví volný čas a je škoda, aby se zahrada u zámku neukázala ve své plné kráse,“ řekla již dříve náměstkyně Karolína Hrbková.

Město Liberec po dobu dvou letních měsíců tento pozemek udržuje. „Prvotní investice do údržby zahrady byla většího rozsahu, protože na pozemcích byla dosud prováděna pouze minimální údržba. Před zpřístupněním zahrady jsme uklidili plochy plné kup listí, větví, porostů, náletů a proschlých dřevin,“ vysvětlila náměstkyně Karolína Hrbková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace