Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odvážná holka z Jizerek je hvězdou i bez silikonů a luxusního make-upu a nezasloužil se o to jenom její super zadek. Nejvíc na to doplácí její láska

15.01.2017
Odvážná holka z Jizerek je hvězdou i bez silikonů a luxusního make-upu a nezasloužil se o to jenom její super zadek. Nejvíc na to doplácí její láska

Foto: Facebook

Popisek: Elitní česká překážkářka a dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová na aktuálním snímku z prosince

Když nejde o fotbal nebo hokej, spousta lidí ani netuší, jakou hvězdu vlastně máme. Svět o ní ví mnohem víc. Přinejmenším ten atletický. Skromnou holku z Liberce s neuvěřitelně pevnou vůlí to ale netrápí. Spíš ji občas štve, že nemá čas na své koníčky. Možná jednou…

Nezdolná bojovnice. Rozená vítězka a zároveň skromná dívka. Nadaná atletka, která vždycky věděla, že talent je jenom odrazovým můstkem a sám o sobě ji na vrchol nevystřelí. K pozici světové jedničky pomohly překážkářce Zuzaně Hejnové především její vůle a pracovitost. Dovedly ji dvakrát na zlatý stupínek na mistrovství světa, k olympijské medaili i k titulu nejlepší atletky Evropy. V příběhu ‘rychlé holky‘ Zuzany Hejnové se setkáváme s událostmi, které rozvíjely a formovaly její osobnost od útlého dětství. Společně s ní prožíváme radost i zklamání, sportovní vzestupy a pády... A vystoupáme s ní až na Olymp. Knihu o jedné z nejúspěšnějších českých atletek vydalo nakladatelství XYZ.

Zuzana Hejnová: Rychlá holka

Chtěla být jako sestra

Elitní překážkářka, přezdívaná Lula, se narodila 19. prosince 1986 v Liberci a rodiče Pavel a Alena ji odmala vedli ke sportu. „Odmalička jsem byla hodně aktivní dítě a chvilku neposeděla,“ prozradila jejich tehdejší hlavní motivaci. Vzorem se jí stala starší sestra Michaela, česká reprezentantka ve víceboji a účastnice letní olympiády 2004 v Athénách. „Líbilo se mi, jak vyhrává, nosí domů medaile a soutěží s ostatními. Chtěla jsem být jako ona,“ říká Zuzana. Již od druhé třídy navštěvovala atletický kroužek a od pátého ročníku pak přestoupila do atletické třídy na sportovní škole. Odmala také hrála na klavír, ale atletika nakonec dostala přednost. Je odchovankyní klubu AC Slovan Liberec. V osmé třídě začala trénovat v Jablonci nad Nisou pod vedením uznávané atletické trenérky Dany Jandové, která ji vedla v dalších letech k prvním juniorským úspěchům, a závodila za TJ LIAZ Jablonec.

V náruči přítele Honzy po úspěchu na letní olympiádě v Londýně, kde vybojovala bronz. Pánové, to je panečku figura…

V náruči přítele Honzy po úspěchu na letní olympiádě v Londýně, kde vybojovala bronz. Pánové, to je figura...

Bez Česti ani ránu

Svůj první velký závod absolvovala v roce 2002, kdy se v jamajském Kingstonu konalo mistrovství světa juniorů. Ve finále obsadila páté místo v českém dorosteneckém rekordu 58.42 sekundy a stala se nejúspěšnější členkou české výpravy. Je téměř neuvěřitelné, že tenkrát běžela teprve svůj čtvrtý závod na 400 metrů překážek. Po ukončení základní školy začala studovat libereckou Střední pedagogickou školu a ve třetím ročníku začala trénovat v Praze pod trenérkou Martinou Blažkovou. Středoškolská studia úspěšně zakončila v roce 2006 a od té doby se profesionálně věnuje atletice. Až do roku 2012 startovala v barvách USK Praha, od roku 2013 je jejím klubem Dukla Praha. Její specializací je běh na 400 metrů překážek a běh na 400 metrů. Jako talisman s sebou vozí na všechny závody plyšového medvěda, kterému říká Česťa. A také několik malých kamínků, které se vejdou do kapsy a prý mají různé účinky.

S přítelem Honzou Žaludem na dovolené na Havaji

S přítelem Honzou Žaludem na dovolené na Havaji

Místo golfu žehlička

Sice se zdá, že jí už na nic jiného kromě sportu nemůže ani zbývat čas, a občas to tak v jejím životě opravdu i vypadá. Přesto si stihla najít partnera Honzu, s nímž si báječně rozumí a je jí oporou. „V podstatě se mnou žije život profesionálního sportovce, což není úplně běžné. A to je vlastně ta největší podpora. Kdyby si žil svůj život a dělal si, co chtěl, tak bychom se vůbec neviděli. Něco takového si neumím představit,“ prozradila v rozhovoru pro denik.cz a dodala, že je to leckdy pro něj těžké. „Vidím to na něm. Kolikrát je z toho hotový, ale pak jsou mu odměnou mé úspěchy. Vidí, že to má smysl a že je potřeba, abychom do toho všechno dávali oba dva.“ S domácností jí ale nepomáhá, to prý spíš jeho maminka či paní na úklid, kterou si Zuzana pořídila, když si uvědomila, že náročné trénninky a každodenní domácí povinnosti stěží zvládne. Pravou černou můrou je pro ni žehlení. „To je fakt masakr. Jsem schopná mít doma šest vypraných praček a nechat si prádlo přerůst přes hlavu.“ Ze svých koníčků má nejraději golf, většinou jí ale na něj nezbývá čas. Tvrdí však, že v závodním období jí ani moc nechybí.

S korunou pro vítěze ankety Sportovec roku

S korunou pro vítěze ankety Sportovec roku

Do politiky? Ani náhodu

S třicítkou na krku si je dobře vědoma, že s profesionálním sportem sotva vydrží až do penze. „Asi bych chtěla dělat něco s dětmi. Uvažuju, že bych ještě před skončením kariéry založila nějakou školku, aby se to trochu rozjelo,“ zapřemýšlela nahlas a dodala: „Bavilo by mě vést děti ke sportu.“ Možnost angažovat se v politice rázně odmítla. „Nejsem na to ten typ. Ani se nesnažím v politice nějak orientovat a vidět do ní.“ Prozatím dál dře ze všech sil a maká na sobě, protože chce zaútočit na třetí titul mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek.Po olympiádě v Rio de Janeiru se rozešla s trenérem Daliborem Kupkou a hledala nového kouče. V Čechách se jí nikdo nezamlouval, a tak sáhla do zahraničí. Připravuje se v Německu pod vedením Falka Balzera, trénink je ale diametrálně odlišný od toho, na co byla zvyklá. Zatímco na podzim běhala objemové úseky, nyní obouvá i tretry a piluje starty a rychlost. A nevyloučila, že bude v halové sezoně startovat na mistrovství Evropy počátkem března v Bělehradu.

S věrou Čáslavskou na Sportovci roku: Paní Věra už byla jak křehké ptáčátko

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace