Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nejmohutnější miláčci všech zoologických zahrad mají v pátek svůj velký den. V Liberci ho s nimi můžete oslavit na speciální Sloní stezce a nahlédnout i do zákulisí jejich pavilonu

11.08.2016
Nejmohutnější miláčci všech zoologických zahrad mají v pátek svůj velký den. V Liberci ho s nimi můžete oslavit na speciální Sloní stezce a nahlédnout i do zákulisí jejich pavilonu

Autor: zooliberec.cz

Popisek: Obyvatelkami sloního pavilonu v ZOO Liberec jsou dvaapadesátiletá Rání a o dvacet let mladší Bala

VIDEO Datum 12. 8. je v kalendáři zoologů celého světa označen coby World Elephant Day. Ve stejný den si svátek nejmohutnějších suchozemských savců připomene i liberecká zoologická zahrada, která připravila pro návštěvníky mimořádné a opravdu lákavé zážitky.

Chov největších chobotnatců planety v liberecké zoo probíhá už celých 58 let a zahrada se od počátku zaměřuje na slony indické. Současnými obyvatelkami již dosluhujícího pavilonu ze šedesátých let, na jehož obnovu zoo už léta hledá prostředky, jsou dvaapadesátiletá slonice Rání, původem přímo z Indie, která žije v Liberci již od roku 1967, a její sloní kolegyně Bala. Ta se narodila v roce 1984 a dorazila k nám v roce 2013 z německé ZOO Münster.

slon indický

Cílem páteční akce, pořádané právě ke Světovému dni slonů, je upozornit veřejnost na výjimečné vlastnosti a schopnosti těchto zvířecích obrů a bohužel i připomenout jejich snižující se stavy ve volné přírodě. Návštěvníci si budou moci projít v areálu Sloní stezku s otázkami, týkajícími se těchto zvířat, a zcela ojediněle bude možné přihlásit se na prohlídky zákulisí sloního pavilonu, kde se naskytne příležitost setkat se s libereckými slonicemi a jejich ošetřovateli na nejmenší možnou vzdálenost.
Rezervovat účast na jednu ze tří prohlídek (každá o kapacitě 15 osob) můžete v sekci Aktualit na webu www.zooliberec.cz. Zájemci si za tuto nadstandardní prohlídku připlatí 50 korun ke vstupnému.

Podívekte se na mimořádné video slonů v divoké přírodě, které pořídili pracovníci neziskové organizace Save-Elephants ve spolupráci se ZOO Liberec v Čadu:

Ve výběhu slonů se samozřejmě uskuteční 9 hodin běžné denní koupání a kondiční cvičení a nebude chybět ani tradiční ukázka pracovního výcviku slonů. Tu můžete sledovat od 14 hodin. Zajímavosti ze sloního života a jejich chovu nabídne i stan, umístěný nedaleko sloní expozice od 9 do 15 hodin, v němž bude možné spatřit například běžnou krmnou dávku sloního jedince, preparát sloní lebky, sloní stoličku či veterinární a ošetřovatelské pomůcky. Ošetřovatelé chystají i přehlídku zničených předmětů a nářadí, které během let padly za oběť sloní síle, hmotnosti či zvědavosti.

slon indický

Více informací o tomto vzácném živočišném dfruhu najdete na www.zooliberec.cz/slon-indicky.html.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace