Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejmohutnější miláčci všech zoologických zahrad mají v pátek svůj velký den. V Liberci ho s nimi můžete oslavit na speciální Sloní stezce a nahlédnout i do zákulisí jejich pavilonu

11.08.2016
Nejmohutnější miláčci všech zoologických zahrad mají v pátek svůj velký den. V Liberci ho s nimi můžete oslavit na speciální Sloní stezce a nahlédnout i do zákulisí jejich pavilonu

Autor: zooliberec.cz

Popisek: Obyvatelkami sloního pavilonu v ZOO Liberec jsou dvaapadesátiletá Rání a o dvacet let mladší Bala

VIDEO Datum 12. 8. je v kalendáři zoologů celého světa označen coby World Elephant Day. Ve stejný den si svátek nejmohutnějších suchozemských savců připomene i liberecká zoologická zahrada, která připravila pro návštěvníky mimořádné a opravdu lákavé zážitky.

Chov největších chobotnatců planety v liberecké zoo probíhá už celých 58 let a zahrada se od počátku zaměřuje na slony indické. Současnými obyvatelkami již dosluhujícího pavilonu ze šedesátých let, na jehož obnovu zoo už léta hledá prostředky, jsou dvaapadesátiletá slonice Rání, původem přímo z Indie, která žije v Liberci již od roku 1967, a její sloní kolegyně Bala. Ta se narodila v roce 1984 a dorazila k nám v roce 2013 z německé ZOO Münster.

slon indický

Cílem páteční akce, pořádané právě ke Světovému dni slonů, je upozornit veřejnost na výjimečné vlastnosti a schopnosti těchto zvířecích obrů a bohužel i připomenout jejich snižující se stavy ve volné přírodě. Návštěvníci si budou moci projít v areálu Sloní stezku s otázkami, týkajícími se těchto zvířat, a zcela ojediněle bude možné přihlásit se na prohlídky zákulisí sloního pavilonu, kde se naskytne příležitost setkat se s libereckými slonicemi a jejich ošetřovateli na nejmenší možnou vzdálenost.
Rezervovat účast na jednu ze tří prohlídek (každá o kapacitě 15 osob) můžete v sekci Aktualit na webu www.zooliberec.cz. Zájemci si za tuto nadstandardní prohlídku připlatí 50 korun ke vstupnému.

Podívekte se na mimořádné video slonů v divoké přírodě, které pořídili pracovníci neziskové organizace Save-Elephants ve spolupráci se ZOO Liberec v Čadu:

Ve výběhu slonů se samozřejmě uskuteční 9 hodin běžné denní koupání a kondiční cvičení a nebude chybět ani tradiční ukázka pracovního výcviku slonů. Tu můžete sledovat od 14 hodin. Zajímavosti ze sloního života a jejich chovu nabídne i stan, umístěný nedaleko sloní expozice od 9 do 15 hodin, v němž bude možné spatřit například běžnou krmnou dávku sloního jedince, preparát sloní lebky, sloní stoličku či veterinární a ošetřovatelské pomůcky. Ošetřovatelé chystají i přehlídku zničených předmětů a nářadí, které během let padly za oběť sloní síle, hmotnosti či zvědavosti.

slon indický

Více informací o tomto vzácném živočišném dfruhu najdete na www.zooliberec.cz/slon-indicky.html.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace