Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Liberečtí chemici dostali vyřezávaný znak. Vyrobil ho student střední školy, s níž jednotka spolupracuje. Práce šikovného prváka Martina Fořta zaujme čestné místo na zdi posádkového klubu

11.07.2016
Liberečtí chemici dostali vyřezávaný znak. Vyrobil ho student střední školy, s níž jednotka spolupracuje. Práce šikovného prváka Martina Fořta zaujme čestné místo na zdi posádkového klubu

Autor: army.cz

Popisek: Dřevořezba znaku chemiků, kterou pro ně vyrobil student prvního ročníku Střední školy tvorby a designu nábytku

Slavnostní nástup vojenských chemiků u příležitosti Dne ozbrojených sil se uskutečnil v libereckých kasárnách za účasti vzácných hostů. Při té příležitosti předal student prvního ročníku Střední školy tvorby a designu nábytku v Kateřinkách veliteli pluku plastickou dřevořezbu znaku liberecké jednotky.

Rozkazem prezidenta republiky z roku 2002 byl 30. červen ustanoven jako Den ozbrojených sil České republiky. Stalo se tak v souladu s historickými tradicemi našich ozbrojených sil, kdy legionáři 30. června 1918 stáli nastoupeni na pláni u francouzského města Darney ke slavnostní vojenské přísaze. Francie jako první spojenecká země uznala Československou národní radu jako nejvyšší orgán, spravující veškeré zájmy národa jako základ příští československé vlády.

Martin Fořt předává své dílo velitelli pluku

Martin Fořt předává své dílo veliteli pluku

I liberečtí chemici si tento den připomněli slavnostním nástupem v kasárnách 6. října za účasti náměstka hejtmana Marka Pietera a senátora Jaroslava Zemana. V průběhu vystoupil se svou zdravicí také ředitel Střední školy tvorby a designu nábytku. Jeho žák, Martin Fořt, teprve student prvního ročníku oboru truhlář, zhotovil plastickou dřevořezbu znaku 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Během slavnostního nástupu ji předal veliteli pluku. Dostalo se mu za to nebývalé pocty. „Znak zaujme čestné místo na zdi společenského sálu posádkového klubu. Studentovi se velmi povedl, jeho šikovnost je obdivuhodná,“ ocenil jeho práci velitel chemiků, plukovník Radek Černý.

Nastoupená protichemická jednotka

Nastoupená protichemická jednotka

Škola s libereckou posádkou úzce spolupracuje a pro chemiky již před třemi lety vyřezala velký státní znak. Velitel posádky při slavnostním nástupu také ocenil další studenty oboru design interiéru a jejich vedoucí učitelky, kteří spolupracovali s chemiky při tvorbě návrhů expozice chemického vojska ve Vojenském technickém muzeu Lešany.

Ocenění studentů za expozici chemického vojska

Ocenění studentů za expozici chemického vojska

Škola kromě řemeslných oborů vyučuje také bezpečnostně právní problematiku. Studenty tak připravuje na možné uplatnění v ozbrojených složkách. Liberečtí chemici zase připravují pro studenty kurzy ve výcvikovém prostoru Tisá nebo je trénují v lezeckých dovednostech.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace