Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Za veřejnou zakázku musí Liberecký kraj zaplatit. Přes 17 milionů

22.05.2013
Za veřejnou zakázku musí Liberecký kraj zaplatit. Přes 17 milionů

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Liberecký kraj bude vracet dotaci a navíc zaplatí finančnímu úřadu pokutu. Krajská kasa tak bude o více než 17 milionů korun chudší.

Porušili jste zákon o veřejných zakázkách. To vzkázal finanční úřad Libereckému kraji, který před lety za peníze z norských fondů revitalizoval dětská hřiště. Ke škodě podle krajského mluvčího mělo dojít na konci volebního období 2004 - 2008. Kraj chce peníze vymáhat po zodpovědných osobách.

"V té době byl hodnotící komisí vybrán projekt Revitalizace školních hřišť. Jenže za vítěze prohlášen uchazeč, který nesplnil stanovené kvalifikační podmínky. Místo toho, aby vyhrál, měl být naopak hodnotící komisí ze soutěže vyřazen," řekl novinářům hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Kraj již vyzval odpovědné osoby, aby uhradily milionovou škodu. Pokud tak neučiní, Liberecký kraj je požene k soudu, u kterého chce peníze vymáhat. Právě tento postup určili krajští radní schváleným usnesením. "Splnili jsme zákonnou povinnost," konstatoval hejtman Martin Půta.

8,6 milionu plus 8,6 milionu

To ale není všechno. Kraj se chce proti rozhodnutí finančního úřadu odvolat podáním správní žaloby. "Chceme po libereckém finančním úřadu i prominutí penále. Tímto krokem chceme minimalizovat škodu," vysvětlil hejtman Martin Půta. Finanční úřad žádá od kraje 8,6 milionu korun plus penále ve stejné výši.

A jak se na pohybení přišlo? Ukázal na to Nejvyšší  kontrolní úřad (NKÚ), který zjistil, že firma Tomovy parky  měla být z průběhu veřejné soutěže vyřazena, neboť nesplnila základní kvalifikační předpoklady. U všech uchazečů navíc podle NKÚ chybělo prohlášení ke spotřební dani.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace