Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na náměstí před libereckou radnicí bude pořádně horko, do vzduchu vyletí i cisterna. Akční záběry do pilotního dílu nového seriálu Spark bude točit produkce Walt Disney Studios

24.03.2016
Na náměstí před libereckou radnicí bude pořádně horko, do vzduchu vyletí i cisterna. Akční záběry do pilotního dílu nového seriálu Spark bude točit produkce Walt Disney Studios

Autor: kraj-liberecky.cz

Popisek: Liberecké náměstí s radnicí opět poslouží jako kulisy pro americké filmaře

Do Liberce znovu míří filmaři. Tentokrát přímo před radnici, kde ve dnech 29. a 30. března vzniknou akční záběry pro pilotní díl nového seriálu Spark z produkce studia Walt Disney. A bude pěkně horko. Naplánováno je několik scén se speciálními filmovými efekty. Záštitu nad natáčením převzal primátor Liberce Tibor Batthyány.

Na náměstí Dr. E. Beneše vyrostou kulisy steampunkového města, na jehož pozadí se odehrají hned dva výbuchy. Do vzduchu vyletí i cisterna. Kromě náměstí si filmaři pro natáčení vybrali také interiér bývalé kavárny Pošta. Liberec je zaujal svou architektonickou jedinečností. „Zájem filmařů o Liberec nás těší. Jednak to znamená, že je atraktivní lokalitou pro natáčení, a zároveň vidíme, že naše filmová kancelář svoji roli splňuje. Máme kladné ohlasy, servis filmové kanceláře, který není v jiných městech obvyklý, si filmaři pochvalují, usnadňuje jim práci. Teď na jaře budeme usilovat o čelní umístění v soutěži o titul Film Friendly Region, který se uděluje za aktivní přístup a spolupráci s filmovými štáby,“ řekl primátor Tibor Batthyány.

V době natáčení a příprav bude na náměstí a v jeho okolí omezená možnost parkování a může dojít k dočasnému omezení pohybu chodců a vozidel. Z důvodu záběru na budovu Nového magistrátu bude v průběhu obou dnů na nezbytně nutnou dobu uzavřen hlavní vchod do budovy. Radnice proto žádá návštěvníky, aby použili vchod z městského informačního centra. Provoz magistrátu zůstane neomezen.

Okázalé drama má mezinárodní obsazení

Příběh z pera Michaela Cooneye (Runner) je zasazen do alternativní historie, kde plyn a uhlí pohánějí svět, a zaměřuje se na bitvu o moc mezi dvěma soupeřícími rodinami a mladou rebelkou s tvůrčí jiskrou, která by mohla pozdvihnout obě rodinná impéria na stejnou úroveň. Toto okázalé drama se odehrává ve steampunkovém světě přibližně v roce 2016. Seriál má mezinárodní herecké obsazení. Vystoupí v něm například Antonia Thomas (Misfits) jako Pin, Tom Brittney (Outlander) jako Aidan O’Conner, Lena Olin (The Ninth Gate, Chocolate) jako Hazel, Rege-Jean Page (Survivor, Waterloo Road) jako Alex, Austin Hebert (The Answer) jako Cable a Tracy Ifeachor (The Originals) jako Logan Reese.

Z Liberce se filmaři přesunou do Prahy, Žatce a do ateliéru v Lázních Toušeň. Cílem filmařů se Liberec letos nestává poprvé. Už počátkem března točila na náměstí Pod Branou německá televize ZDF scény pro dvoudílný snímek z období druhé světové války.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace