Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když to neumíte, i topící se dítě vás dokáže stáhnout pod vodu. Jak na to vás naučí v libereckém aquaparku. A také správnou resuscitaci, ošetření zlomeniny či nebezpečné rány

08.03.2016
Když to neumíte, i topící se dítě vás dokáže stáhnout pod vodu. Jak na to vás naučí v libereckém aquaparku. A také správnou resuscitaci, ošetření zlomeniny či nebezpečné rány

Foto: Aquapark Liberec

Popisek: Aquapark Liberec

Den s ukázkami první pomoci a praktickým nácvikem záchrany tonoucího se uskuteční ve čtvrtek 10. března v aquaparku libereckého Centra Babylon. Instruktorka první pomoci předvede simulaci resuscitace na břehu, ošetření nebezpečné rány a další dovednosti, které mohou bližnímu zachránit život. Akci pořádá Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a vítáni jsou všichni, kdo mají zájem o bezpečnost u vody.

Ve čtvrtek od 12 do 19 hodiny se uskuteční v prostorách aquaparku praktický nácvik první pomoci – především dýchání z úst do úst a masáž srdce. „Instruktorka s pomocí asistentů názorně ukáže, jak vytáhnout tonoucího z vody, a vysvětlí správný postup při resuscitaci na břehu. Zvláštní prostor bude věnován záchraně tonoucího dítěte, které stejně jako dospělý dokáže nezkušeného zachránce snadno stáhnout pod hladinu,“ uvedl Ing. Jan Vaněček, vedoucí oddělení marketingu ZP MV ČR. K dispozici bude také resuscitační panna pro nácvik záchrany.

Aquapark Liberec

Součástí programu bude také simulace ošetření zranění, jako je zlomenina či střep v ráně. Instruktorka nejen vysvětlí, ale také názorně předvede správný postup při ošetření a upozorní na možná rizika. „Návštěvníci se například dozvědí, jak zafixovat cizí předmět v ráně nebo jak vytvořit improvizovanou dlahu,“ dodal Vaněček. Příchozí se budou moci zapojit do diskuse s instruktorkou první pomoci a prověřit své teoretické znalosti o této oblasti.

Den s ukázkami první pomoci, určený pro širokou veřejnost, nebude pouze poučný, připraven bude doprovodný program. Děti se mohou těšit na zajímavé hry ve vodě a soutěže o ceny. Přítomni budou i odborníci na zdravý životní styl, kteří poskytnou informace o problémech, vyplývajících z nadváhy, či doporučení k prevenci civilizačních chorob. Zájemci budou moci podstoupit měření na speciálním přístroji, který určí diagnostiku a analýzu těla. Na akci se nebude platit žádné zvláštní vstupné nad rámec vstupu do aquaparku, pojištěnci ZP MV ČR mají po předložení průkazu pojištěnce vstup zdarma.

Aquapark Liberec

Vodní radovánky pro celou rodinu nabízí liberecký aquapark ve stylu tajemného podmořského světa z příběhů nesmrtelných 'verneovek'. Na návštěvníky čekají čtyři tobogany, střežené hrůzostrašnou chobotnicí, skluzavka i divoká řeka. V malebných zákoutích přímořského městečka jsou k dispozici vodotrysky, gejzíry, vířivka a v romantických jeskyních unikátní akvária s mořskou faunou. Příznivce adrenalinové zábavy zaujme  aquazorbing, rodiče s malými dětmi zase ocení interaktivní vodní hrad. Nezapomenutelný zážitek nabízí 3D laser show, která získala v roce 2014 titul Atrakce roku. Třikrát denně, v časech 10.45, 16.45 a 20.30 hodin, je na devítimetrovou vodní zeď promítána pěti laserovými paprsky ohromující světelná show, která je hrou plnou barev a animací, s doprovodem působivé scénické hudby a dýmových efektů.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL