Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Liberecká špína na vlastní oči. Světlo světa spatřil animovaný klip Krajského protikorupčního pracoviště. Jakým kauzám nahlédl pod pokličku?

03.11.2015
Liberecká špína na vlastní oči. Světlo světa spatřil animovaný klip Krajského protikorupčního pracoviště. Jakým kauzám nahlédl pod pokličku?

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Pryč s korupcí, ilustrační foto.

Krajské protikorupční pracoviště Liberec vytvořilo animovaný videoklip, se kterým se hlásí do crowdfundingové kampaně Fondu Otakara Motejla.

Liberecká špína před očima

V klipu se protínají obecné problémy, které provázejí korupci a klientelismus s konkrétními libereckými kauzami. Cílem kampaně je sehnat dostatek prostředků na aktivity ohledně většího zapojení veřejnosti do veřejného dění v Liberci, zejména na využití evropských, ale i ostatních veřejných peněz.

„Chceme zajistit větší zapojení veřejnosti v Liberci do rozhodování o záležitostech rozvojových a investičních plánů. Díky tomu budou mít občané větší dohled nad vynakládáním peněz z městského rozpočtu, což přispěje ke zmenšení prostoru pro korupci a klientelismus," říká za protikorupční pracoviště Jaroslav Tauchman, zároveň redaktor portálu NasLiberec.

Obskurní projekty

Varovným vývojem nám byl zejména vývoj IPRM, kde byly podpořeny často obskurní projekty jako Centrum geotermální energie pro občany a nikoliv veřejností chtěné, jako například rekonstrukce kina Varšava v LIberci nebo záchrana Lesního koupaliště.

Za tímto účelem producenti z protikorupčního spolku vytvořili animované video. „Věříme, že nejen liberečtí, v něm poznají konkrétní kauzy ze svého regionu, které odrážejí některé principiální nešvary správy věcí veřejných," dodává Tauchman. S některými kauzami je možné se blíže seznámit ZDE.

Jde o to - věci nakopnout...

A co s tím dál? „Budeme vytvářet příležitosti a motivovat zastupitele a voliče k pravidelným interakcím a zapojovat veřejnost do plánů v oblasti podpory evropských dotací zejména Integrovaného plánu rozvoje území (IPRU) v programovém období Evropské unie 2014 – 2020," říká

Tuto kampaň podpořila Nadace OSF z Fondu Otakara Motejla za podpory CEE Trust. Pokud bude chtít někdo na projekt přispět, Fond Otakara Motejla zdvojnásobí každou poskytnutou korunu až do výše 50 tisíc korun.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace