Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na MS v orientačních závodech 'vyšlapali' závodníci 103 514 korun pro handicapované. Podělí se o ně Raspenava a Jedličkův ústav v Liberci

22.08.2015
Na MS v orientačních závodech 'vyšlapali' závodníci 103 514 korun pro handicapované. Podělí se o ně Raspenava a Jedličkův ústav v Liberci

Foto: Nadace ČEZ

Popisek: Na kole, které mění lidskou energii v peníze, mohl každý šlapat jednu minutu. A zájem byl veliký.

V uplynulém týdnu se v Liberci a jeho okolí konalo Mistrovství světa v MTBO neboli orientačních závodech na horských kolech. Součástí sobotního programu byla i charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Na místo totiž dorazila dvě speciálně upravená kola, jejichž prostřednictvím bylo možné vlastním pohybem pomoci dobré věci. Vyšlapaný příspěvek z libereckého šampionátu tentokrát poputuje do Domova Raspenava a Jedličkova ústavu. Vyšlapalo se 103 514 korun!

Na Mistrovství světa v MTBO změřili své cyklistické síly závodníci z necelé třicítky zemí z celého světa. Zhruba 270 sportovců se v průběhu týdne utkalo v několika orientačních disciplínách a připravilo divákům na místě i u televizních obrazovek zajímavou sportovní podívanou. Organizátoři šampionátu mysleli i na doprovodný program a charitativní podporu, a tak v sobotu 22. srpna dostali díky speciálnímu kolu Nadace ČEZ všichni cyklisté i návštěvníci libereckého areálu Vesec možnost pomoci svým pohybem dvěma místním neziskovým organizacím. „Jako obvykle měl každý možnost strávit na kolech Nadace ČEZ, které vydanou energii transformují ve finanční příspěvek, jednu minutu. Společně s hejtmanem Libereckého kraje či bývalým mistrem světa v klasickém lyžování Martinem Koukalem, kteří sportovce přišli osobně podpořit, jsme opět s potěšením sledovali obrovský zájem o jízdu pro dobrou věc,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Liberec ČEZ

Raspenava investuje do programů

Domov Raspenava je součástí základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Provozuje Sociálně terapeutické dílny a Domov pro osoby se zdravotním postižením. Funguje jako celoroční koedukované zařízení, poskytující služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením či poruchou autistického spektra, převážně do věku 26 let. Kromě pomoci v základních životních a sociálních potřebách se zaměřuje na prohlubování znalostí a dovedností svých klientů a vytváření vhodných podmínek a smysluplné činnosti pro osoby, které se z důvodu postižení nemohou uplatnit na trhu práce. „Výtěžek v hodnotě 50 247 Kč využijeme na rehabilitační, terapeutické, výchovné a vzdělávací programy, které se systematicky snažíme poskytovat našim dětem i mladým dospělým už téměř třicet let,“ uvedl ředitel Domova Raspenava Pavel Chroust.

Liberec ČEZ

 Jedličkův ústav pořídí speciální kuchyň

Jedličkův ústav v Liberci nabízí již déle než sto let své sociální služby dětem, mládeži i dospělým lidem s tělesným a kombinovaným postižením. Klade důraz na individuální přístup a řešení problémů, s nimiž by si jinak sami neporadili či je nedokázali řešit. Poskytuje vždy pouze takové množství podpory, která je nutná k provedení úkonu, jeho cílem je co nejvyšší míra samostatnosti klientů a jejich integrace do běžného života. „Vysportovanou částku ve výši 53 267 Kč využijeme na náš projekt „Ergoterapeutická kuchyňská linka“, konkrétně jako příspěvek na její pořízení a nákup vybavení. Speciálně upravená linka usnadní lidem na invalidním vozíku nácvik činností a dovedností, které jsou spojeny s přípravou jídla,“ sdělil Vladimír Ptáček, ředitel Jedličkova ústavu. Součástí projektu je například nácvik sestavování nákupního seznamu, nákup, příprava surovin, vlastní vaření či úklid jídelního prostoru.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL