Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nezapomenutelnému Krakonošovi Františku Peterkovi osud uchystal další tak tvrdou zkoušku, že se dokonce rozplakal...

05.08.2015
Nezapomenutelnému Krakonošovi Františku Peterkovi osud uchystal další tak tvrdou zkoušku, že se dokonce rozplakal...

Autor: ČT

Popisek: Ani ve třiadevadesáti letech není František Peterka žádná měkota, přesto se samou radostí rozplakal

Po sérii úrazů a vážných zlomeninách je představitel pohádkového Krakonoše upoután na invalidní vozík, přesto ho osud nenechá ani chvíli oddychnout. V minulých dnech mu uchystal další tvrdou zkoušku. Současně ale i velké překvapení, které vehnalo tvrdému chlapovi slzy do očí.

S další zdravotní komplikací se v minulých dnech potýkal milovaný představitel tvrdých chlapů jako hora, třiadevadesátiletý František Peterka. Po mnoha úrazech a zlomeninách, z nichž ta poslední už ho upoutala na invalidní vozík, si na něj v parných letních dnech počíhala zákeřná plicní infekce.

František Peterka jako nezapomenutelný Krakonoš

František Peterka jako nezapomenutelný Krakonoš

Peterka skončil v nemocnici, naštěstí má stále stejnou chuť rvát se o život, a tak když se dostal z nejhoršího, lékaři ho po pár dnech propustili. Jeho stav se natolik zlepšil, že dozvuky nemoci prý již určitě zvládnou nasazená antibiotika. „Už je to lepší. Já už jsem zvyklej, že se pohybuju mezi domovem a nemocnicemi,“ řekl herec serveru VIPstory.cz.

Jak rozplakat tvrdého chlapa

Jako by nestačilo, že se poté, co ho srazilo auto, musel pohybovat na vozíčku, v poslední době mu neustále komplikoval život jeho technický stav. Dokonce z něj kvůli špatně fungujícímu kolečku během čtyř měsíců třikrát vypadl. „Musel jsem se odstrkovat berlemi, jak se to kolečko netočilo. Proto se mi stávalo, že jsem se najednou propadl a ono se to na mě zbortilo,“ prozradil serveru Super.cz. „Ale to byly rány! Až jsem si říkal, jestli se mi něco nezlomilo... Musel jsem si dávat velký pozor. Syn to naolejoval, ale za chvíli to bylo zase.“ A tak když dostal darem nový funkční vozík, z radosti to oplakal.

Při oslavě devadesátin

Při oslavě devadesátin

V současnosti je Peterka v liberecké Léčebně dlouhodobě nemocných, snaží se ale intenzivně trénovat. Neustále chodí alespoň po chodbě, a tak tam kvůli němu dokonce instalovali zábradlí, aby se mohl přidržovat. „Nemůžu to dělat každý den, protože je třeba nohy také uvolňovat. A k tomu používám právě vozík, na kterém se rychle odstrkuju patami, a tím ty nohy uvolňuju. A to bylo předtím kvůli špatnému kolečku skoro vyloučené,“ dodal.

Čtěte také:

Prodělal již neuvěřitelných 43 operací! Proč zůstal představitel legendárního Krakonoše na stará kolena sám, čeho lituje a co udělal v životě špatně? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace